3. След куп пропуски Барса победи Реал Сосиедад само с 2:1 (видео)

След куп пропуски Барса победи Реал Сосиедад само с 2:1 (видео)

Кристиан Тейо вкара дебютно попадение за каталунците, Серхио Бускетс с тежка травма

Отборът на Барселона победи гостуващия Реал Сосиедад с 2:0 в мач от 21-ия кръг на Примера дивисион.

Каталунците откриха резултата още в 9-ата минута чрез младия Кристиан Тейо, който дебютира преди седмица в мача срещу Виляреал, а тази вечер за пръв път започна като титуляр. Лео Меси удвои преднината на „блаугранас” в 72-ата, но само две по-късно Карслос Вела успя да върне едно попадение.

Наставникът на домакините Пеп Гуардиола заложи на младите Тейо и Куенка в нападение. Каталунците имаха тотално превъзходство през целия двубой, създавайки извънредно много положения пред противниковата врата, но малшанс ги лиши от по-изразителна победа.

В 9-ата минута Лионел Меси изведе по чудесен начин в наказателното поле 20-годишния Тейо, който хладнокръвно преодоля Клаудио Браво от малък ъгъл.

В минутите оставащи до края на полувремето срещата се играеше пред една врата – тази на Реал Сосиедад. Положенията пред нея се редяха едно след друго, а неуспешни опити да я покорят втори път направиха Фабрегас, Меси, Джонатан дос Сантос и Дани Алвеш. Така благодарение на отличните на меси на Браво и неточния мерник на домакините резултатът се запази до почивката.

През второто полувреме ситуацията на терена не бе по-различна. Барселона бе отборът, който атакуваше, но усетили, че нямат какво да губят, баските на няколко пъти се впуснаха в бързи контраатаки, които не бяха никак безопасни. В защитния вал на домакините обаче Хавиер Масчерано бе непогрешим и внесе необходимото спокойствие.

В 69-ата минута Исаак Куенка нахлу отдясно в наказателното поле на гостите и със силен шут разтресе напречната греда. Топката се озова в Тейо, който стреля веднага, но преди топката да попадне в мрежата, първо срещна тялото на Алвеш, който бе в положение на засада на голлинията и попадение бе отменено.

Три минути по-късно обаче Меси счупи каръка след като бе изведен от Дани Алвеш и излязъл очи в очи с Браво го прехвърли технично за 2:0.

Попадението явно успокои прекалено каталунците, които две минути по-късно проспаха котра като по учебник на Реал Сосиедад, при която Антоан Гриезман изведе Карлос Вела и последният се разписа под плонжа на Виктор Валдес.

Силите на гостите обаче не стигнаха за повече. Въпреки че постигна победа обаче отборът на Барселона понесе тежък удар в 82-ата минута. Само няколко минути след като се бе появил на терена Серхио Бускетс получи зверска контузия в коляното след лошо влизане на бранител на гостите в краката му. Дефанзивният полузащитник бе изнесен на носилка, а по изписаната болка на лицето му стана ясно, че травмата не е от леките.

В крайна сметка Барселона постигна успех и събра актив от 48 точки, възстановявайки разликата от 7 пункта с лидера Реал Мадрид. Отборът на Сосиедад пък е на 13-а позиция с 24 точки.