3. След обрат над Палас: Лестър остава твърдо в топ 3 и гледа смело към Шампинската лига (ВИДЕО)

"Лисиците" победиха с 2:1 и все още са на четири точки пред Челси

Лестър победи Кристъл Палас в мач от 33-ия кръг на Висшата лига, като по този начин се утвърди на трето място във временното класиране. "Лисиците" губеха в резултата до 50-ата минута, но след попадения на Кастанйе и Ихеначо стигнаха до трите точки. За Палас точен бе Вилфред Заха.

Гостите поведоха още в 12-ата минута. Еберечи Езе намери Заха на границата на наказателното поле и нападателят с удар в долния десен ъгъл се разписа за 1:0. В последната минута на първото полувреме играчите на Лестър имаха сериозни претенции за дузпа, но такава не бе дадена, след като ситуацията бе разгледана с ВАР.

В самото начало на втората част "лисиците" стигнаха до изравнително попадение. Келеши Ихеначо намери Кастанйе в наказателното поле и той с удар от движение изравни. Ситуацията бе разгледана с ВАР заради съмнения за игра с ръка, но се оказа, че такава няма и голът бе зачетен.

Десет минути преди края на срещата Лестър стигна до победата. Келеши Ихеначо се възползва от добро подаване на Джони Еванс в наказателното поле и с точен удар прати топката в горния десен ъгъл на вратата, като по този начин оформи крайното 2:1.

След успеха си Лестър събра 62 точки и се намира на трето място във временното класиране. Кристъл Палас са 13-ти с 38.