3. Снаряд на Томас Мюлер изстреля Германия на първото място в Група G (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бундестимът победи САЩ, но и „янките” продължават към осминафиналите

Германия победи Съединените американски щати и по този начин завършва Група G на първото място. Бундестимът се наложи с 1:0 след страховит снаряд на Томас Мюлер. Срещата се проведе на стадион "Арена Пернамбуко" в  Ресифе под непрестанен проливен дъжд, но въпреки това състоянието на терена беше добро и по никакъв начин не се отрази на качеството на двубоя.

Въпреки поражението американците също продължават към осминафиналите. Португалия победи с 2:1 Гана, но това не достатъчно като разлика за иберийците. Така Германия и САЩ очакват своите съперници от Група Н, където днес двойките са Алжир – Русия и Южна Корея – Белгия.

Голът на Мюлер е под номер 4 на това световно първенство и се изравни по този показател със звездите на Бразилия и Аржентина – Неймар и Лионел Меси. В исторически младият нападател се сравнява с легендата на футбола Пеле. Бразилецът вкара своя гол номер 9 на световни финали, когато е на 24 години, а Пеле отбеляза своето девето попадение на 29.

Германия през цялото време игра атакуващо, доминира над съперника си, който имаше епизодични опасни атаки към Мануел Нойер, който нямаше много работа. В самия край на срещата в Расифе футболистите на САЩ организираха две много опасни атаки, но саможертвените намеси на немската защита не допуснаха победата да се изплъзне.

Двата отбора започнаха внимателно двубоя, не поемаха излишни рискове, но още в началото си пролича класата на германците. Момчетата на Йоги Льов владееха повече топката, налагаха преса, футболистите в нападение сменяха местата, което допълнително внесе известен смут в редиците на „янките”. Мюлер, Йозил и Кроос направиха пропуски, като на вратата Тим Хауърд бе непоклатим.

В 21-ата минута Греъм Зуси поизпоти Нойер с техничен удар от границата на наказателното поле, но за щастие на стража на Байерн Мюнхен топката мина над горната греда. Това беше и най-опасното положение за възпитаниците на Юрген Клоп.

След почивката в игра влезе Мирослав Клозе, което показа ясно какви са намеренията на Льов. Нападателят внесе още повече острота и грижи за бранителите на САЩ. Германците вдигнаха оборотите и логичното се случи в 55-ата минута. Тогава Мюлер намери топката по идеален начин и с бомбен удар не остави шансове на Хауърд.

До края на срещата Германия имаше възможност да направи преднината си по-комфортна, но до повече голове не се стигна. В заключителните минути на срещата САЩ се опита да вземе все пак нещо от срещата, но стабилните изяви на защита оставиха мрежата на Нойер суха.