3. Спас Делев преклони глава пред Галатасарай (видео)

Спас Делев преклони глава пред Галатасарай (видео)

Мерсин падна с 1:3 у дома от лидера в Суперлигата, Делев влезе резерва и игра почти час

Спас Делев се появи в игра в 38-ата минута на мача с Галатасарай, но домакинът Мерсин Идманюрду загуби с 1:3 първи двубой от 27-ия кръг на турската Суперлига.

Делев започна на пейката и още преди да влезе в игра видя как гостите поведоха на стадиона в Мерсин. При едно разбъркване в наказателното поле в 28-ата минута, Атеш се извиси най-високо след серия рикошети и с глава намери мрежата за 0:1.

10 минути по-късно и бившият играч на ЦСКА влезе в игра, заменяйки Ерман Йозгюр. До почивката Галатасарай имаше предимство и заслужено се оттегли с аванс от един гол.

Делев опита да тормози Емануел Ебуе по фланга, но това рядко му се отдаваше. В 57-ата минута ситуацията на Мерсин стана още по –тежка – Аташ направи фаул след съдийски сигнал и получи втори жълт картон, който остави домакините с 10 души на терена.

След час игра Енгин Байтар от Галатасарай нямаше късмет и тресна напречната греда. Напук на развоя на мача Мерсин изравни при едно от малкото си опасно положения пред вратата на „Чим Бом”. След центриране от корнер топката бе отклонена току пред главата на Ебуе и Гювен засече отблизо за 1:1, като препарира безпомощния Фернандо Муслера в 76-ата минута.

Ремито обаче се задържа само 6 минути. В 82-ата Галатасарай получи дузпа и Селчук Инан матира стража Арикан от бялата точка за 1:2.

Делев и компания се втурнаха в атака в последните минути и бяха наказани. При една светкавична контра двама играчи на гостите останаха сами срещу вратаря и след две героични спасявания на Арикан, Атеш успя да вкара втория си гол за крайното 1:3.

Галатасарай вече има 60 точки и отвори преднина от 9 пункта пред Фенербахче на върха в класирането на Суперлигата. Мерсин е 12-ти с 33 точки.

Чочев: Лудогорец можеше и да победи Виктория Пилзен

Вижте какво заяви Чочев след ремито в Лига Европа

Нападател на Лудогорец: Равенството е ок

Квадво Дуа коментира ремито с Виктория Пилзен в Лига Европа

Челси бие с 4:2 в Лига Европа (ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)