3. Спорна дузпа донесе нови три точки на Байерн (ВИДЕО)

Спорна дузпа донесе нови три точки на Байерн (ВИДЕО)

Левандовски и Мюлер направиха обрата срещу Аугсбург, след като баварците изоставаха с гол на полувремето

Байерн Мюнхен стигна до много трудна победа с 2:1 срещу коравия тим на Аугсбург в IV кръг на немската Бундеслига и продължава с пълен точков актив, докато Аугсбург има в актива си само една точка. Аугбург поведе изненадващо в края на първото полувреме с красив гол на Есвайн. Домакините организираха мощна офанзива в началото на второто полувреме, която даде резултат в 77-ата минута, когато точен бе Левандовски. В 88-ата минута бе отсъдена много спорна дузпа в полза на Байерн, която бе реализирана от Томас Мюлер.

Байерн пое инициативата още в първите минути и диктуваше темпото на игра, но не успяваше да пробие добре организираната защита на Аугсбург.

В 21-ата минута стражът на гостите изби опасен удар на Тиаго, а в 37-ата трябваше отново да показва рефлекса си, след като Верхаг изби топката от краката на Левандовски, но за малко да я вкара в собствената си мрежа.

Две минути преди края на първата част Александър Есвайн с мощен удар от границата на големия пеналт смълча „Алианц Арена”, изкарвайки своя тим напред в резултата.

Байерн започна агресивно второто полувреме и подложи на сериозен натиск отбраната на Аугсбург.

В 51-ата Боатенг видя пролука в отбраната на гостите и пусна към Левандовски, който обаче останал очи в очи срещу Хитц не успя да го преодолее. Секунди по-късно Тиаго също пропусна да се разпише и от вратарското поле стреля над вратата.

В 77-ата Левандовски проби през центъра и след отличен самостоятелен рейд намери Мюлев отляво, той веднага шутира, но ъгълът бе малък и Хитц успя да избие. При добавката обаче Левандовски, който бе заел отлична позиция, не сгреши от метър на празна врата.

Прекрасен пас на Боатенг пет минути преди края матира отбраната на Аугсбург, Левандовски спря отлично, но не успя да прекара топката под краката на Хитц, който за пореден път се оказа непреодолима пречка за атаката на Байерн.

В 88-ата минута страничният рефер маркира меко казано спорно нарушение срещу Дъглас Коста в наказателното поле, за което бе отсъдена дузпа в полза на домакините. След бурна реакция от страна на футболистите в бяло все пак наказателният удар бе изпълнен и Томас Мюлер с точен удар изведе Байерн напред в резултата, който се и запази непроменен до края на срещата.

Херта се наложи с 2:1 над Щутгарт и вече има в актива си 7 точки, докато Щутгарт все още не може да запише точка четири кръга след началото на новия сезон.

И трите гола в срещата паднаха през първото полувреме, като първо домакините откриха в 14-ата минута чрез Харагучи. В 36-ата Тони Сунич възтанови равенството, но в добавеното време Фабиан Лущенбергер донесе трите точки за своя тим.

В друг двубой от кръга Байер Леверкузен изненадващо загуби у дома от новака Дармщад с 0:1. Единственото попадение в мача падна в 8-ата минута, а негов автор бе Айтак Сулу.

Инголщад и Волфсбург не успяха да си вкарат гол и след 90 минути игра приключиха срещата играна на „Ауфи Спортпарк” при резултат 0:0. Волфсбург има в актива си 8 точки след четири изиграни срещи, докато Инголщад е с пункт назад със 7.