3. Спортинг изпусна Арсенал в Лисабон - 2:2 (ВИДЕО)

Спортинг изпусна Арсенал в Лисабон - 2:2 (ВИДЕО)

"Топчиите" се спасиха от загуба с автогол

Спортинг и Арсенал не се победиха в първия си двубой от 1/8-финалите на Лига Европа, завършил 2:2. "Топчиите" имаха и доза късмет, тъй като второто им попадение дойде след автогол на Хидемаса Морита.
Натискът на "артилеристите" даде резултат в 22-ата минута. Фабио Виейра центрира от ъглов удар, а Салиба с глава прати топката във вратата.

В 34-ата минута Гонсало Инасио пробва изстрел от далечна дистанция, но Търнър изби. След корнера обаче именно Инасио с глава матира Търнър, който можеше да се намеси по-добре в ситуацията.

В 55-ата минута Спортинг осъществи пълен обрат. Едуардс пусна към Педро Гонсалвеш, Търнър изби неговия удар, но точно в краката на Паулиньо, който направи резултата 2:1 в полза на домакините.

Арсенал се върна в играта в 62-ата минута. Гранит Джака по-скоро искаше да подаде в наказателното поле, но топката се отклони в Хидемаса Морита и влетя в собствената му врата.

Реваншът на "Емирейтс" е на 16 март от 22:00 часа.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост