3. Спортинг с Божинов стигна до инфарктен хикс за купата (видео)

Спортинг с Божинов стигна до инфарктен хикс за купата (видео)

Големият конкурент на Божо в атаката се контузи при 2:2 с Насионал

Спортинг Лисабон и Насионал Мадейра направиха драматично 2:2 за Купата на Португалия в първи мач от полуфинала в турнира. Валери Божинов игра в мача от 11-ата минута, когато се контузи големият му конкурент в атаката Рики ван Волфсвинкел.

Насионал водеше с 2:0 до почивката на „Жозе Алваладе”, но след червен картон за гостите през втората част Спортинг стигна до ремито в последните секунди.

Българският национал Божинов почна мача на пейката, но контузията на Ван Волфсвинкел го вкара в игра още след 11 минути. Първият удар на Божо дойде в 25-ата минута, но топката прелетя много встрани.

Жоао Перейра направи грешка в 36-ата минута. От нея се възползва колумбиецът Марио Рондон, който откри за 0:1.

Божинов отново не бе ефективен и стреля неточно в края на полувремето. В следващата атака Насионал удвои преднината си. Този път Андерсон Полга направи неточен пас в половината на Спортинг, а Кандеяс преодоля Руи Патрицио – 0:2.

В началото на втората част Божинов опита късмета си още два пъти, ала пак не сътвори нищо опасно. Мачът тръгна в друга посока в 67-ата минута – резервата Марсио Мадейра, който се появи на почивката си изкара два бързи жълти картона и бе изгонен от състава на Насионал.

Елиас с точен удар намали на 1:2 в 75-ата минута, а гол на дошлия от Милан Огучи Ониеву бе отменен минута по-късно, защото топката бе напуснала очертанията на терена. Дълбоко в продължението на мача, цели 6 минути след края на редовните 90, холандецът Стийн Шаарс донесе реми на Спортинг с драматичен гол за 2:2.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни