3. Спортинг удари Металист, но пусна важен гол в края (видео)

Спортинг удари Металист, но пусна важен гол в края (видео)

Португалците победиха с 2:1 в първия четвъртфинал от Лига Европа

Спортинг (Лисабон) успя да вземе важен аванс от 2:1 срещу Металист (Харков) в първа среща от четвъртфиналите на Лига Европа. „Лъвоете” обаче едва ли ще са доволни, защото водеха с 2:0 до последните секунди, когато украинците върнаха един гол от дузпа.

Треньорът на Металист Мирон Маркевич обеща да не отиде в Португалия само да се брани и спази дадената дума. В първите 15-ина минути на „Жозе Алваладе” украинците се чувстваха комфортно и разиграваха добре.

Тайсон опита хубав удар отдалеч в 22-ата минута, но стреля покрай дясната греда. Доброто владеене на топката за гостите не водеше до опасно ситуации пред вратата на Спортинг, но не даваше шанс на домакините да атакуват.

Тайсон стреля отдалеч в 22-ата минута, а примерът му бе последван от Клейтон Хавие, който принуди Руи Патрицио да спасява.

Спортинг затрудни за първи път вратаря Олександър Горянов в 31-ата минута, когато Даниел Карисо стреля от воле, но в ръцете на стража.

Малкото голови положения през първата част дадоха много поводи за размисъл в съблекалнята за домакините, които излязоха преобразени след почивката.

Диего Капел напраи отлично двойно подаване с Емилиано Инсуа по левия фланг в 51-ата минута, Капел центрира за Марат Измайлов, който засече и откри за португалците – 1:0.

Металист можеше да възстанови статуквото в 55-ата минута, но Патрицио спаси невероятно удар на Кристалдо.

Инсуа, който участваше в атаката първия гол, лично се погрижи да има втори такъв за Спотинг. Бившият защитник на Ливърпул прати от пряк свободен удар в десния долен ъгъл на мрежата, като стреля в средата на разкъсалата се стена на Металист и направи 2:0.

Пак Патрицио извади чист гол в 74-ата минута, избивайки удар на Тайсон в аут. Резервата на украинците Марко Девич също бе отчаян от Руи Патрицио след удар от няколко метра.

Португалците се бяха запътили към чиста победа, но непримиримостта на Металист бе възнаградена в първата минута на добавеното време. Героят за домакините Руи Патрицио спъна Девич в наказателното поле – съдията Волфанг Щарк даде дузпа, която бразилецът Клейтон Хавие халднокръвно реализита.

Металист загуби с 1;2,  вкара така ценния гол на чужд терен и с надежда ще чака реванша в Украйна.