3. СРАМ: Жирона остана без успех вкъщи от октомври насам (ВИДЕО)

СРАМ: Жирона остана без успех вкъщи от октомври насам (ВИДЕО)

Атлетик Билбао стигна до обрат 2:1 в първия мач от XXIX кръг на испанската „Ла Лига“

Жирона не успя да постигне първия си шампионатен успех вкъщи от пет месеца насам, след като загуби с 1:2 домакинството си срещу Атлетик Билбао.

Сред титулярите и на двата отбора в първата среща от XXIX кръг на испанската „Ла Лига“ имаше само един чужденец и точно Кристиан Стуани откри резултата.

32-годишният уругваец бе точен в 37-ата минута и даде шанс на своите да се оттеглят на почивка с минимален аванс, ала след паузата баските стигнаха до пълен обрат.

Голямата им звезда Инаки Уилямс вкара за 1:1 в 53-ата минута, а в 59-ата асистира на Раул Гарсия и той вкара четвъртия си гол в последните шест мача.

Така Жирона остана без успех за първенство у дома от 27-ми октомври, когато надви Райо Валекано с 2:1. Тимът има 34 точки, с шест по-малко от осмия вече Атлетик Билбао.