3. СРЕЩУ СЕВИЛЯ: Автогол спаси Реал М от нов провал (ВИДЕО)

СРЕЩУ СЕВИЛЯ: Автогол спаси Реал М от нов провал (ВИДЕО)

Вратарят Буну помогна на шампионите да спечелят трите точки

Реал (Мадрид) сложи край на серията от три мача без победа в Ла Лига. След две загуби и едно равенство, шампионите спечелиха с 1:0 гостуването си на Севиля от 11-ия кръг на първенството. Шампионите стигнаха до успеха с автогол на вратаря на домакините Буну. Трите точки помогнаха на столичани да изпреварят Виляреал за третото място. Тимът на Зинедин Зидан има 20 точки, с четири по-малко от лидера Реал Сосиедад. Севиля е на пета позиция с 16.

Реал можеше да поведе след по-малко от минута игра. Винисиус стреля от малък ъгъл, но не успя да уцели вратата. В 4-ата Винисиус притисна Ясин Буну, топката попадна у Бензема, който от непосредствена близост не успя да намери очертанията на вратата с глава.

Десет след това стражът на домакиините не успя да се намеси добре и подари топката на Родриго, който обаче не успя да се възползва. В 21-ата минута изстрел на Тони Кроос не намери целта.

В 38-ата Реал стигна до поредна възможност. Васкес проби и подаде, а Винисиус гениално прескочи топката, за да се озове тя в Бензема. Французинът стреля по земя отблизо, но Буну показа феноменален рефлекс и изби в ъглов удар. След неговото изпълнение не се стигна до нищо по-опасно.

Севиля отговори с шут на Люк де Йонг, който обаче мина над вратата.

Седем минути слез подновяването на играта Навас видя непокрития Де Йонг в наказателното, центрира и нидерландецът отправи краси удар със задна ножица крак, но право в ръцете на Тибо Куртоа.

В 56-ата минута Ферлан Менди намери Винисиус, който засече топката и след рикошет във вратаря тя се озова в мрежата - 0:1. Попадението беше записано като автогол на Буну.

Четвърт час преди края Гудел от домакините изпълни пряк свободен удар, но топката й премина встрани от левия страничен стълб.

В 80-ата Сусо финтира Кроос и Начо и стреля, но в аут. Домакините натиснаха в края на двубоя и затегнаха обръча около наказателното поле на Куртоа. В 86-ата минута Окампос стреля със задна ножица, топката тупна коварно, но белгийският вратар беше избрал добра позиция и успя да избие.

СЕВИЛЯ - РЕАЛ М 0:1
0:1 Буну (56-авт.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СЕВИЛЯ: Боне, Навас, Кунде, Карлос, Видал, Фернандо, Джордан, Ракитич, Окампос, Мунир, Де Йонг

РЕАЛ М: Куртоа, Васкес, Варан, Начо, Менди, Каземиро, Модрич, Кроос, Винисиус, Родриго, Бензема
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1