3. Стандарт (Лиеж) разби Брюж с 4:1 в дербито на Белгия

Стандарт (Лиеж) разби Брюж с 4:1 в дербито на Белгия

Стандарт (Лиеж) разгроми Брюж с 4:1 в едно от най-големите дербита в Белгия. Това стана на стадиона на Брюж "Ян Брейдел". Гостите започнаха много активно и си осигуриха бърза преднина с 3:0 след голове на Дефур в 32-ата минута, Де Камарго в 37-ата минута и Йованович в 45-ата минута. През втората част Стандарт бе отново по-добрият тим и стигна до четвърто попадение, дело на Мбокани в 79-ата минута. Стийнен от домакините получи червен картон в 76-ата минута и остави своите с човек по-малко, но въпреки това Брюж успяха да вкарат почетно попадение чрез Клемен в 83-ата минута. След срещата от този 16-ти кръг на Жупилерлигата, Стандарт заема 2-ра позиция в класирането с актив от 31 точки, а Брюж има също толкова, но е на трета позиция.