3. Станимир Стоилов матира БАТЕ с 2:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Станимир Стоилов матира БАТЕ с 2:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Астана взе солиден аванс в плейофа за групите на Лига Европа с два гола в последните 20 минути

Българският треньор Станимир Стоилов е много близо до класиране за групите на Лига Европа с казахстанския шампион Астана. Тази вечер Астана победи шампиона на Беларус БАТЕ (Борисов) с 2:0 у дома и е на крачка от груповата фаза.

Мъри е на път да вземе реванш от БАТЕ за отпадането през лятото на 2009 година, когато воденият от него Литекс претърпя тежко поражение с 0:4 след продължения в Ловеч и отпадна.

И Астана, и БАТЕ бяха в квалификациите за Шампионска лига, но отпаднаха в третия кръг съответно от Селтик и Дъндолк.

Нападателя от ДР Конго Жуниор Кабананга даде преднина на Астана в 70-ата минута на „Астана Арена”, а 10 минути преди края резервата Азат Нургалиев удвои и даде отлични шансове на тима на Стоилов след седмица на реванша в Беларус.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост