3. Станимир Стоилов взе реванш срещу отбора на Живко Миланов (ВИДЕО)

Станимир Стоилов взе реванш срещу отбора на Живко Миланов (ВИДЕО)

Астана обърна 10-те от АПОЕЛ за 2:1 и запази шансове да продължи напред в Лига Европа

Станимир Стоилов взе реванш от Живко Миланов и Астана обърна 10-те от АПОЕЛ (Никозия) за 2:1 като домакин в Казахстан. Така носителите на дубъл в Казахстан запазиха малки шансове да продължат напред във фазата на елиминациите преди последните срещи в група B. Така Мъри се реваншира на АПОЕЛ за загубата с 1:2 в Кипър.

Живко Миланов започна обичайно като десен бек за АПОЕЛ и изигра цял мач. Началото на „Астана Арена” беше оспорвано, а кипърците поведоха в 31-ата минута с красив изстрел на Йоргос Ефрем под гредата.

Мачът се обърна на 180 градуса в следващата минута, когато централният защитник на АПОЕЛ Иняки Астис фаулира откъсващия се към вратата Жуниор Кабананга и съдията го изгони с директен червен картон.

Астана натискаше с човек повече, но имаше нужда от подарък на съперниковия вратар Бой Ватерман, за да изравни в 59-ата минута. Ватерман скочи да лови центриране отдясно, но изпусна топката след контакт с гърба на босненеца Марин Аничич, който по никакъв начин не му пречеше и Аничич бързо се ориентира, ритайки в празната врата – 1:1.

Изравнителният гол даде импулс на тима на Мъри, а българският наставник извърши смени, с което освежи играта и натискът стана много силен. Кипърците се поумориха физически, а като резерва в техните редици влезе бившата звезда на Ботев (Пд) Вандер Виейра.

В 84-ата минута центриране отляво създаде меле, Деспотович успя да насочи в дясната греда, но топката се върна услужливо към него и той от втори опит осъществи обрата – 2:1.

АПОЕЛ остава лидер в групата с 9 точки, но Олимпиакос има 7 и може да ги измести, ако бие у дома Йънг Бойс. Астана събра 5 точки, а швейцарците са с 4 преди техния мач в Гърция.