3. Стенли и Вила задминаха Челси след 2:0 на „Ийуд Парк”

Стенли и Вила задминаха Челси след 2:0 на „Ийуд Парк”

Астън Вила взе лесна победа с 2:0 срещу застрашения от изпадане тим на Сам Алардайс, Блекърн. По едно попадение във всяко полувреме за гостите от Бирмингам реализираха Джеймс Милнър и Габи Агбонлахор

Астън Вила взе лесна победа с 2:0 срещу застрашения от изпадане тим на Сам Алардайс, Блекбърн. По едно попадение във всяко полувреме за гостите от Бирмингам реализираха Джеймс Милнър и Габи Агбонлахор.

Големият Сам бе взел решение да остави на резервната скамейка Роке Санта Крус и новото попълнение Ел Хаджи Диуф, докато Дейвид Дън получи обратно титулярното си място в халфовата линия на „Роувърс”.

Мартин О’Нийл можеше да разчита отново на Ашли Йънг и Стилиян Петров, които бяха изтърпели наказанията си. Ударната сила бе реализирана в лицето на Емил Хески и Габи Агбонлахор, докато Джон Карю бе оставен на резервната скамейка.

Вила не оставяше много възможности на Блекбърн, които трудно успяваха да пробиват по крилата. В резултат на това първото интересно положение в мача се случи пред вратата на Пол Робинсън. Гарет Бари центрира опасно, но избитата топка срещна торса на Самба, при което най-съобразителен се оказа Емил Хески. Последвалият гол бе отменен от рефера Стив Бенет, на базата разбирането, че Хески е извършил нарушение в борбата за топката, което след преглед на повторението се оказа напълно невярно.

Десет минути след това, в 27-ата Джеймс Милнър и Гарет Бари изпълниха късо поредния ъглов удар в своя полза. След двойно подаване топката се оказа в Милнър, той проби в наказателното поле и със страховит удар към далечния ъгъл матира Пол
Робинсън за 1:0. Това бе едва второто попадение за Милнър, защитавайки цветовете на Вила.

Три минути преди края на първото полувреме Бенет лиши Астън Вила от още едно попадение. Активизиралият се Милнър изведе Агбонлахор на голова позиция.  Лайнсменът този път правилно маркира маржиналната засада, последен в дефанзивната линия на домакините бе Раян Нелсън.

След почивката Стилиян Петров се оказа в основата на две опасни ситуации, но Агбонлахор и Хески пропиляха положенията. Бирмингамци не спряха да атакуват, което създаде сериозно неприятности на Блекбърн. Брад Фридъл бе на обичайното си високо ниво и неутрализира опитите на Роке Санта Крус. Парагваецът остана един от големите длъжници на своя състав със своята пасивност.

В 90-ата минута на срещата защитата на Блекбърн се пропука за пореден път. Уорнък се измъкна с топката, подаде към връхлитащия Агбонлахор, който с голяма доза късмет сложи край на спора.
Благодарение на победата и геройското представяне на Хъл Сити на „Стамфорд Бридж” Астън Вила успя да се покачи на трето място при изравнен брой точки с Ливърпул, който играе по-късно тази вечер.