3. Стенли на финал за "Карлинг Къп" след зашеметяващ спектакъл в Бирмингам

Стенли на финал за "Карлинг Къп" след зашеметяващ спектакъл в Бирмингам

Астън Вила победи Блекбърн с 6:4 и ще спори за трофея в надпреварата

Астън Вила е първият финалист в турнира за „Карлинг Къп”. В изключителен голов спектакъл на „Вила Парк” в Бирмингам, възпитаниците на Мартин О’Нийл победиха Блекбърн с 6:4.

В първата среща Стилиян Петров и неговите съотборници победиха с 1:0 и с общ резултат 7:4 стигнаха финала на „Уембли”, където ще спорят срещу Манчестър Сити или Манчестър Юнайтед.

Блекбърн поведе с 2:0 до 26-ата минута, но Вила направиха пълен обрат за 4:2. Стигна се до 5:2, преди съставът на Сам Алърдайс да отбележи нови два гола за крайното 4:5.

Първото полувреме на двубоя бе изключително интригуващо. Феновете на Вила бяха в шок след 26 минути игра, когато техният любим отбор изоставаше с 0:2 в резултата.

В 10-ата минута след изпълнение на ъглов удар, вратарят на бирмингамци Гузан не се намеси убедително, Калинич игра добре с глава, токата рикошира в Уорнък и влетя във вратата.

Само 16 минути по-късно Педерсен центрира, Олсон стреля, Гузан спаси, но бе безпомощен при добавката на Калинич – 2:0 за Блекбърн след два гола на хърватина.

Стенли и компания не се отчаяха от развитието на двубоя. На Вила им трябваха най-малко два гола, за да играят финал в надпреварата. В 30-ата минута Йънг центрира отдясно, Самба не успя да изчисти добре и Уорнък се реабилитира за грешката си като опъна мрежата на бившия си тим.

Домакините продължиха да атакуват. В 40-ата минута Агбонлахор излезе очи в очи с Робинсън, Самба го фаулира в наказателното поле и главният рефер Мартин Аткинсън показа червен картон на бранителя и посочи точката за изпълнение на дузпи.

Милнър не сгреши за 2:2. До края на частта Петров бе близо до гола, но Робинсън спаси неговия шут.

С човек повече на терена домакините бързо решиха всички в сблъсъка. След центриране от корнер, Дън бе на точното място, а коженото кълбо от Н’Зонзи се отзова в мрежата на Роувърс за 3:2. 4 минути по-късно Милнър отправи силен шут от над 25 метра, топката рикошира леко в Агбонлахор и Робинсън бе безпомощен.

В 62-ата минута разгромът на Роувърс бе пълен. Милнър пусна страхотен пас зад защитата на гостите към Хески, таранът излъга стража на Роувърс и я прати в опразнената мрежа – 5:2.

В следващата атака Олсон със странична ножица реализира за 3:5.

До края на мача имаше опасни положения и пред двете врати. Шут на резервата МакКарти премина на сантиметри покрай гредата, а Агбонлахор не успя да вкара сам срещу Робинсън.

В 85-ата минута след лошо изчистване на бранителите на Вила, Емертън стреля, Хески не успя да изчисти и се стигна до 4:5.

В даденото от съдията продължение Йънг с хубав удар оформи крайното 6:4. Вила и Стилиян ще имат шанс да спечелят „Карлинг Къп” през следващия месец на „Уембли” в Лондон.

Астън Вила – Блекбърн 6:4

(0:1) Калинич 10’
(0:2) Калинич 26’
(1:2) Уорнък 30’
(2:2) Милнър 40’ (дузпа)
(3:2) Н’Зонзи 53’ (автогол)
(4:2) Агбонлахор 57’
(5:2) Хески 62’