3. Стенли пропусна дузпа, Рапид отново изхвърли Астън Вила

Стенли пропусна дузпа, Рапид отново изхвърли Астън Вила

Астън Вила отпадна от евротурнирите, след като загуби домакинството си срещу австрийския Рапид Виена с 2:3.
Капитанът на Астън Вила Стилиян Петров пък пропусна да реализира гол от бялата точка, след като нападателят на бирмингамци Емил Хески изработи 11-метров наказателен удар в 72-ата минута на срещата при резултат 1:1.

Вила започна страхотно, след като в 22-ата Габи Агбонлахор откри резултата и взе убедителна преднина след равенството (1:1), което измъкна преди седмица във Виена.

Рапид се върна в мача в 52-ата минута с гол на нападателя Атде Ную, който се разписа с глава след центриране на Кавлак.
Вила можеше да поведе отново в 72-ата минута, когато Хески бе повален в наказателното поле от Хейкининен. Зад топката застана капитанът Петров, чиито удар обаче бе спасен от стража Раймунд Хедъл. При добавката Хески също не успя да намери мрежата.

Бившият английски национал все пак успя да изведе домакините напред в 77-ата минута. Мощно воле на Хабиб Бей бе отклонено от тялото на Хески и влетя в мрежата. Все пак голът бе записан на името на яловия таран. По-малко от минута по-рано равенството бе съживено от Марио Сонлайтнер прокара топката през сгъстената отбрана на Вила за 2:2, като при този резултат напред продължаваше тимът на Рапид, благодарение на по-големия брой голове отбелязани на чужд терен.

Три минути след това резервата Рене Гартлер покоси окончателно Вила с третия гол за Рапид.

За втори пореден сезон Астън Вила се провали на последната крачка пред групите на Лига Европа. Миналия сезон отново Рапид Виена спря Вила за групите, но след общ резултат 2:2 и един гол на чужд терен.