3. Стилиян Петров се завърна на терена, при това с капитанската лента! (+СНИМКИ)

Стилиян Петров се завърна на терена, при това с капитанската лента! (+СНИМКИ)

Българинът записа едно полувреме при победата на Астън Вила с 8:0 над ГАК (Австрия)

Стилиян Петров направи първата си поява на терена след повече от 4 години отсъствие. Бившият капитан на Астън Вила и българския национален отбор игра през второто полувреме при победата с 8:0 над шестодивизионния австрийски ГАК 1902 в контрола. При това с капитанската лента.

37-годишният Петров беше диагностициран с остра форма на левкемия през март 2012 г. и се отказа 14 месеца по-късно.

Той беше поканен от Роберто ди Матео да тренира без договор, като се стреми да подобри своето физическо състояние след дълго отсъствие от професионалния футбол.

Джордан Аю, Джо Бенет и Руди Жестед вкараха по два гола за победата на Вила, добавяйки към ранните попадения на Майка Ричардс и Либор Козак.

Последният мач на Петров беше през март 2012 г. при загубата 0:3 от Арсенал, като няколко дни по-късно беше диагностициран с коварната болет. Преди това той бе записал 218 мача за Вила и повече от 500 в британския футбол.

"Каква гледка. Стан Петров отново с екипа на Астън Вила, написаха в официалната страница в туитър на тима от Бирмингам.