3. Стоук Сити надви шампиона в собствения му дом (ВИДЕО+СНИМКИ)

Стоук Сити надви шампиона в собствения му дом (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Грънчарите” биха Манчестър Сити с гол на бивш нападател на Юнайтед

Стоук Сити поднесе голямата изненада в третия кръг на английската Висша лига, след като победи като гост с 1:0 шампиона Манчестър Сити.

„Гражданите” почти проспаха първото полувреме и успяха да стигнат до добра възможност едва в последните му секунди, когато удар на Яя Туре срещна гредата. Гостите от Стоук пък стояха много добре на „Етихад” и още в началото имаха претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени от рефера.

Така или иначе обаче съставът на Стоук Сити придобиваше все по-голямо самочувствие и след паузата нанесе своя удар.

В 58-ата минута дошлият това лято със свободен трансфер Маме Бриам Диуф откри резултата с хубав самостоятелен рейд. Попадението на бившия нападател на Манчестър Юнайтед се оказа и единствено в срещата, макар че в заключителните минути домакините също имаха претенции за дузпа.

Яя Туре бе съборен в наказателното поле, но вместо 11-метров наказателен удар, получи жълт картон за симулация. Повторенията обаче показаха, че контакт между него и Ерик Пиетерс имаше, а крайният бранител не игра с топката.

В крайна сметка Стоук си тръгна с трите точки и постигна дебютен успех през кампанията, нанасяйки първа загуба на шампионите. Така „гражданите” остават с 6 точки в своя актив, докато „грънчарите” вече имат 4.

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи