3. Стоук Сити отдалечи безличния Арсенал от бленуваната титла (ВИДЕО)

Стоук Сити отдалечи безличния Арсенал от бленуваната титла (ВИДЕО)

"Грънчарите" заслужено победиха с 1:0 на "Британия" след гол от спорна дузпа

Арсенал допусна неприятна загуба с 0:1 от Стоук Сити като гост в 28-ия кръг на Висшата лига и вече е на 4 точки зад лидера Челси, който победи Фулъм с 3:1. Победният гол на „Британия” вкара Джонатан Уолтърс от дузпа четвърт час преди края.

Визитата на „Британия” обещаваше да е тежка за „артилеристите” още преди двубоя. Отборът на Венгер имаше само един успех на този стадион в последните си 7 опита. Стоук беше в лоша форма с едва един успех от 10-те последни мача в Премиършип, а освен това „грънчарите” нямаха суха мрежа в 14 мача.

Първата част премина изцяло по вкуса на Стоук с накъсана игра и бавно темпо за стандартите на английския футбол.

Касорла стреля покрай гредата в 18-ата минута, а Питър Крауч се пребори за топката и се завъртя, но би от външната страна на мрежата.

Уилън стреля от 25 метра и Счежни изби, което реално беше първо спасяване на един от двамата вратари чак в 42-ата минута.

В следващата атака Касорла напредна и стреля право в Бегович, вместо да подаде на Подолски встрани.

Стоук започна активно и втората част, но Нзонзи стреля слабо с глава, а Крауч изпусна най-доброто положение след лоша намеса на Счежни и изчистване на Косчелни.

Арсенал овладя първия период на натиск от страна на своя домакин, но лондончани не изглеждаха на себе си. Счежни изби с пръсти удар с глава на Крауч, а Камерън стреля неточно при мелето след корнера.

Месут Йозил се появи в игра на мястото на Подолски, но и това не промени вялата игра на гостите.

Напротив, четвърт час преди края Косчелни пресрещна Уолтърс, който вдигна топката и тя удари ръката на бранителя. Реферът Майкъл Джоунс веднага посочи бялата точка, но дузпата изглеждаше доста дискусионна. Това не смути Джон Уолтър, който прати Счежни в грешния ъгъл и зарадва „Британия” – 1:0.

Йозил стреля по диагонала, но в аут, а безсилието на Арсенал в атака беше явно. Нов опит за шут на Йозил бе избит от купа тела.

В 4-ата минута на добавеното време Окслейд-Чембърлейн проби по фланга и върна за Саного, но френският нападател от чиста позиция стреля много над вратата и Арсенал съвсем заслужено загуби.

„Топчиите” са втори с 59 точки, на 4 зад Челси и на две пред Манчестър Сити, който има два мача по-малко.

Успехът е много важен за Стоук, който се качи до 12-то място с 30 точки и вече има аванс от 6 пред изпадащите.

Съндърланд – Уест Бромич /отложен/
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи