3. Страхил Попов със силен мач и асистенция за обрат над гранда Бешикташ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Касъмпаша спря серия от четири победи на лидера в класирането с 2:1 у дома

Българският национал Страхил Попов изигра силен мач при домакинската победа на Касъмпаша над Бешикташ с 2:1 в мач от XXVII кръг на турското първенство.

Крайният бранител се отчете с асистенция за победното попадение в 49-ата минута, а в добавеното време на срещата получи жълт картон.

Другият българин в отбора - Васил Божиков, остана през цялото време на резервната скамейка на домакините, които спряха серия от четири победи на лидера в класирането.

Именно грандът от Истанбул откри резултата чрез Жозе Соса в 28-ата минута, но в ответната атака Йонатан Дел Вале възстанови равенството.

То се запази до почивката, а малко след нея Попов подаде към Езекиел Скароне и аржентинецът направи резултата 2:1 за домакините в 49-ата минута.

Това се оказа напълно достатъчно за трите точки и Касъмпаша вече е седми с 40 точки.

Въпреки поражението, Бешикташ остава лидер в Турция с 63 точки и мач повече от втория Фенербахче, който е с 50.