3. Страхотен Арсенал писа „отличен” на Евертън насред „Гудисън Парк”

Страхотен Арсенал писа „отличен” на Евертън насред „Гудисън Парк”

Аршавин, Фабрегас и компания се оказаха твърде силни за отбраната на "карамелите"

Отборът на Арсенал започна сезона в английската Висша лига по един страхотен начин. Момчетата на Арсен Венгер направиха на пух и прах коравия тим на Евертън на собствения му „Гудисън Парк” и записаха гръмка победа с 6:1. „Артилеристите” се развихриха още на старта, а „карамелите” ще трябва бързо, бързо да измият срама от болезнената загуба и да се реваншират на своите фенове, които не спряха да ги подкрепят, въпреки резултата. Капитанът на гостите Сеск Фабрегас пък направи страхотен жест към наскоро починалия капитан на Еспаньол Дани Харке, като извади фланелка с неговото име, след втория си гол в мача.

Началните минути на мача преминаха спокойно и едва ли някой е очаквал какво ще се случи до края на срещата. В първия половин час двата отбора играеха равностойно и не създаваха много положения за гол. Стигна се обаче до 26-ата минута, когато Денилсон разстреля Тим Хауърд с мощен удар от границата на наказателното поле, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на „карамелите”.

До края на първата част Арсенал успя да вкара още два бързи гола, с които на практика уби всякаква интрига в мача. Първо в 37-ата минута новото попълнение на „артилеристите” Томас Вермален вкара първия си гол за клуба, след като се възползва от центриране на Ван Перси, засече с глава топката на далечната греда и я прати в мрежата зад Хауърд. Само 4 минути по-късно другият централен бранител на гостите Уилям Гала се озова непокрит в наказателното поле на Евертън и с глава направи 3:0.

Още с началото на втората част Арсенал успя да стигне до нов гол и този път негов автор бе капитанът Сеск Фабрегас. Испанският национал навлезе в наказателното поле на домакините, прехвърли топката на левия си крак и след това я промуши под плонжа на неубедителния Тим Хауърд.

Резултатът вече бе 4:0 в полза на гостите, а момчетата на Венгер не спираха да атакуват и да създават опасности. В 69-ата минута Алмуния хвърли топката към Фабрегас, който напредна в половината на Евертън, стигна до дъгата и с премерен удар с десния крак прати коженото кълбо в долния десен ъгъл на Хауърд за 5:0.

Две минути преди края на срещата резервата Едуардо също успя да се разпише. Андрей Аршавин се подигра с отбраната на Евертън, стреля технично, топката срещна гредата и за бразилеца не бе проблем да я прати в опразнената врата. В самия край на срещата домакините все пак стигнаха до почетно попадение. Родуел стреля отблизо, Алмуния спаси, а Саха бе точен при добавката, с което оформи крайното 1:6.

Така Арсенал еднолично оглави класирането, макар и след само 1 кръг. Страхотен старт и предпоставка за един успешен сезон, който е чакан от дълго време от феновете на тима. Евертън пък претърпя крах, който може да промени плановете на Дейвид Мойс както на терена, така и извън него, защото до края на август има достатъчно време, в което могат да бъдат привлечени нови играчи.

Евертън – Арсенал 1:6
0:1 Денилсон 26’
0:2 Вермален 37’