3. Страхотен Челси размаза Уулвс (ВИДЕО)

Страхотен Челси размаза Уулвс (ВИДЕО)

Мадуеке с хеттрик при 6:2, Жоао Феликс с първи гол след завръщането

Челси набира скорост под ръководството на новия мениджър Енцо Мареска след гръмко 6:2 над Уулвърхямптън като гост от 2 кръг на Висшата лига.

Перфектната седмица на "сините", включваща и успех над Сервет с 2:0 в Лигата на конференциите, затвори с хеттрик на Нони Мадуеке.

Нападателят бе точен между 49-ата и 63-ата минута. И трите паса пък бяха на английския национал Коул Палмър, останал пренебрегнат от Гарет Саутгейт на Мондиал 2024.

Двубоят бе и повторен дебют на Жоао Феликс, който също се разписа във вратата на "вълците".

Мареска предприе две промени в стартовия състав в сравнение с дербито с Манчестър Сити, загубено с 0:2.

Именно Нони Маудеке намери място в състава след попадението си срещу Сервет в четвъртък, а Ромео Лавия изобщо не бе в групата.

Михайло Мудрик пък смени Кристофър Нкунку. В хода на мача се появи и Педро Нето, който бе взет това лято именно от Уулвс с трансфер за 54 млн. паунда.

Двубоят започна с ранно попадение на Николас Джаксън, вкарал най-бързия гол дотук през кампанията. В началото на 2-ата минута нападателят завърши продължителна атака на "сините".

Скоро след това Матеус Куня изравни, след като бе изведен зад отбраната на гостите. Груба грешка в отбраната на "оранжевите" позволи на Палмър да прехвърли вратаря на Уулвърхямптън, но шоуто на терена продължи с изравнителен гол на Йорген Ларсен, който успя да засече от въздуха. Това бе негово първо попадение във Висшата лига.

Само 4 минути след началото на второто полувреме Челси отново си върна аванса, за да започне шоуто на Мадуеке.

Крилото получи от Палмър и не се поколеба да стреля, като на път за мрежата топката срещна и тялото на Аит-Нури.

Скоро след това бившият младежки национал на Англия вкара за 4:2, а до 62-ата минута всичко вече бе решено.

В края Феликс успя да завърши перфектна контраатака на "сините", след като получи в наказателното поле топката от резервата Педро Нето и я запрати в горния десен ъгъл. Веднага след попадението феновете на домакините започнаха да напускат стадиона, разочаровани от представянето на своя тим в дефанзивен план.