3. Страхотен обрат на Атлетик (Билбао) срещу Виляреал (ВИДЕО)

Страхотен обрат на Атлетик (Билбао) срещу Виляреал (ВИДЕО)

Баските губеха с 0:2 на "Сан Мамес" на почивката, но спечелиха с 3:2

Атлетик (Билбао) губеше с два гола на почивката, но постигна фантастичен обрат за успеха с 3:2 над Виляреал на своя „Сан Мамес” в първа среща от осминафиналите за Купата на краля.

„Жълтата подводница” започна по-добре мача в „Катедралата” и поведе в 16-ата минута. Родри Ернандес центриран ниско отляво, Саму много хитро пусна с глава пак ниско за Лео Баптищао, който пусна покрай вратаря в десния ъгъл за 1:0.

Виляреал хвана домакините на контра в 38-ата минута и Кастийехо даде страхотен извеждащ пас в коридор зад защитата за Саму, който стигна до топката преди вратаря, заобиколи го и направи 2:0 на празна врата.

Баските се върнаха в мача с атака през центъра като на шега. Централният защитник изнесе централно напред за Бенят, който с едно докосване прати Иняки Уилямс сам срещу вратаря и нападателят намери десния ъгъл за 1:2.

Точно в средата на втората част Иняки Уилямс направи бърз рейд отдясно и пусна към наказателното поле, щастлив рикошет запрати топката в краката на резервата Ариц Адурис, който прояви головия си нюх и възможно най-бързо просто ритна леко по земя в десния ъгъл – 2:2.

9 минути преди края Бенят центрира от фаул дълбоко на далечната лява греда и защитникът Аймерик Лапорт на шпагат от наглед невъзможен ъгъл успя да мушне между гредата и вратаря – 3:2 и знаменит обрат за Атлетик.

Бранителят Марио Гаспар усложни мача за Виляреал. Той влезе на смяна в 74-ата минута, в същата минута получи жълт картон, а в 87-ата бе изгонен с втори.

Реваншът на „Ел Мадригал” е следващата сряда /13 януари/ от 21:30.

Майкъл О'Нийл гледа отвъд резултатите, но се надява на победа срещу България

Хората гледат само резултатите, но селекционерът на Северна Ирландия вижда доста други позитиви