3. Страхотен Роби Кийн донесе победата на Астън Вила срещу Уулвърхемптън (видео)

Страхотен Роби Кийн донесе победата на Астън Вила срещу Уулвърхемптън (видео)

Стилиян Петров изигра своя мач №179 в Премиършип и изравни постижението на Радостин Кишишев за най-много мачове във Висшата лига

Астън Вила постигна победа с 3:2 срещу Уулвърхемптън в драматичен мач от 19-ия кръг на Висшата лига. Двубоят, проведен на „Молиню”, бе изпълнен с обрати, след като първо Астън Вила поведе с 1:0, а до края на първата част Уулвърхемптън обърна до 2:1. След два гола на играещия под наем до февруари Роби Кийн обаче бирмингамци спечелиха с 3:2.

Стилиян Петров бе титуляр за Астън Вила и изигра пълни 90 минути. Това бе мач №179 в Премиършип за играча, а по този начин капитанът на тима от „Вила Парк” изравни постижението на Радостин Кишишев, който до момента бе българинът с най-много мачове във Висшата лига. Още в следващия мач, в който вземе участие, Петров ще стане българинът с най-много участия в Премиършип.

Първият по-интересен момент в днешния мач бе в 10-ата минута, когато Кристоф Бера извърши нарушение срещу Дарън Бент в наказателното поле на Уулвърхемптън, а главният съдия посочи бялата точка. Потърпевшият Бент се нагърби с отговорността да изпълни отсъдения 11-метров наказателен удар и не остави шансове на вратаря на домакините, стреляйки в долния ляв ъгъл на вратата. „Вълците” обаче не се предадоха и в 21-ата минута равенството бе възстановено. Майкъл Кайтли бе точен за 1:1 след прецизен изстрел към Шей Гивън.

Силните изяви на домакините продължиха и в 31-ата минута пълният обрат в мача бе осъществен. Дейвид Едуардс се разписа с глава от близко разстояние, след като бе оставен непокрит и засече топката във вратата на безпомощния Гивън. До почивката нито един от двата тима не достигна до нов гол и краят на първото полувреме дойде при резултат 2:1.

Гостите започнаха активно второто полувреме и в 51-ата минута Роби Кийн отбеляза красив гол от границата на наказателното поле. Ирландецът бе намерен и обръщайки се, със силен изстрел прати кълбото към Хенеси, който не се намеси по най-добрия начин и допусна втори гол във вратата си. Малко преди да започне да тече последният четвърт час от мача Карл Хенри бе изгонен, след като изрита играч на съперника. В 84-ата минута Астън Вила се добра до победното си попадение. В герой за тима на Алекс МакЛийш се превърна Роби Кийн, който с изстрел от далечно разстояние направи резултата 3:2, както и завърши срещата.

Така Астън Вила вече има 27 точки и е на 11-ото място във временното подреждане. Уулвърхемптън пък е в зоната на изпадащите, заемайки 18-ата позиция с 18 точки.