3. Стяуа и Шалке не се победиха в безличен мач от група J на Лига Европа

Стяуа и Шалке не се победиха в безличен мач от група J на Лига Европа

Двата състава си поделиха точката в първи мач от груповата фаза на турнира

В първи мач от група J на турнира Лига Европа отборите на Стяуа Букурещ и Шалке 04 завършиха наравно 0:0. Двубоят се игра в Клуж, на стадион Доктор Радулеску, тъй като клубният стадион на Стяуа няма лиценз за евротурнирите.

Срещата започна равностойно, без някой от двата състава да налага териториално предимство и да пресира противника.
Първата опасна атака дойде в 8 минута, когато Фарфан проби отдясно, стигна до границата на наказателното поле и подаде на Марика, който стреля над вратата на Татаршану.

След това действията на терена станаха еднообразни, без опасности пред двете врати. Битката се водеше предимно в центъра на терена, а фаловете зачестиха.

Защитата и на двата тима беше на ниво и не оставяше свободни пространства за нападателите Раул, Хунтелаар, Костя и Танасе. Нервите взеха връх и първите жълти картони станаха факт. Само в рамките на 3 минути първо Пападопулис от гостите получи такъв, а след това и Бурчану от Стяуа.

До края на първото полувреме така и не се случи нещо кой знае какво и резултата остана 0:0.

След почивката Стяуа започна по-активно да пресира тима на гостите, но това не доведе до нищо по-сериозно освен хаотични пробиви по фланговете и опити за извеждащи пасове.

В 49 минута Раул беше фаулиран грубо в центъра на терена от Брандан, който получи жълт картон за действията си. Джеферсън Фарфан от гостите пък тръгна да се разправя със съдията, искайки по-сериозно наказание за Брандан, но вместо това на свой ред той получи жълт картон за реплики.

С напредване на времето вместо двата тима да се стремят да открият резултата и да постигнат победа, действията им на терена станаха все по-мудни и безидейни и дори звездите в състава на Шалке Раул и Хунтелаар не бяха на познатото ниво.

Все пак в 68 минута Хунтелаар беше близо до попадение, но изстрелът му се отби в гредата и не влезе във вратата на Татаршану. Стяуа отговори с удар на Брандан в 77 минута, но за нещастие на румънците той също не намери очертанията на вратата на съперника.

Бяха извършени смени в двата състава, като те не промениха кой знае колко случващото се на терена и по този начин двата състава си поделиха точката, завършвайки 0:0.