3. Стяуа отново би Сейнт Патрикс, Бибишков с цял мач, Рапид (Виена) хвърли бомбата след 1:2 на „Вила Парк”

Отборът на Стяуа (Букурещ) победи отново тима на Сейнт Патрикс, този път с 2:1, и с общ резултат 5:1 се класира за груповата фаза на новосформирания турнир Лига Европа. В друга плейофна среща реванш австрийският Рапид (Виена) хвърли бомбата, отстранявайки английския елитен Астън Вила.

Отборът на Стяуа (Букурещ) победи отново тима на Сейнт Патрикс, този път с 2:1, и с общ резултат 5:1 се класира за груповата фаза на новосформирания турнир Лига Европа. В румънския състав цял мач игра българският нападател Крум Бибишков, но така и не успя да запише името си сред голмайсторите.

Домакините откриха в 49-ата минута чрез О’Конър и тази преднина се запази до 80-ата минута. Тогава Никулица изравни, а в 89-ата Очирози оформи крайното 2:1.

В друга плейофна среща реванш австрийският Рапид (Виена) хвърли бомбата, отстранявайки английския елитен Астън Вила. Първата среща между двата тима завърши с победа на австрийците с 1:0, а реваншът на „Вила Парк” изненадващо приключи с победа за англичаните с 2:1, но голът на чужд терен класира Рапид в групите на Лига Европа. В състава на бирмингамци цял мач игра българският национал Стилиян Петров, но и той не съумя да помогне на своите да избегнат срамното отпадане.

Срещата започна със силен домакински натиск и играчите на Астън Вила получиха правото да изпълнят дузпа в 32-ата минута, но тя бе пропусната от Ашли Йънг. Все пак съдията на двубоя даде шанс на домакините да се реабилитират от бялата точка в 38-ата минута, но сега зад топката застана Джеймс Милнър, който бе безпощаден за 1:0. Нещата се наредиха перфектно за бирмингамци в 52-ата минута, когато Джон Карю удвои преднината им. При резултат 2:0 Стилиян и компания влизаха в групите на Лига Европа, но в 76-ата минута Йелавич от гостите вкара за 1:2 и потопи в сълзи цял „Вила Парк”.