3. Стяуа взе скалпа на европейския шампион Челси (ВИДЕО+СНИМКИ)

Стяуа взе скалпа на европейския шампион Челси (ВИДЕО+СНИМКИ)

Паметна вечер за румънския футбол, Стяуа победи Челси с 1:0 след дузпа през първото полувреме

Стяуа Букурещ написа нова славна страница в историята на румънския футбол. „Стелистите” победиха европейския шампион Челси с 1:0 пред рекордните над 55 000 зрители на националния стадион в Букурещ в първа осминафинална среща от Лига Европа. Победният гол вкара Раул Русеску от дузпа в 34-ата минута.

Стяуа игра много по-организирано, а в играта на Челси цареше хаос, което направи победата на домакините напълно заслужена.

Рафаел Бенитес отново даде почивка на Хуан Мата и ефектът на терена бе плачевен. Торес за пореден път бе бледа сянка на себе си, а Бенаюн, Оскар и Азар не намираха начин да отключат защитата.

Тези два съперника се срещнаха за първи път в своята история в официален мач от евротурнирите. Стяуа имаше само 4 загуби в последните си 20 срещи у дома в евротурнирите.

Стяуа започна уверено, но без да създава чисти голови ситуации. Лондончани бяха объркани и разчитаха на индивидуалните проблясъци на Азар и Оскар.

Единственият гол в мача падна в 34-ата минута след дузпа. Райън Бертранд свали на земята Русеску при опита на нападателя да стреля с глава и след кратко колебание руският съдия Сергей Карасев посочи бялата точка. Самият Раул Русеску застана зад топката и уверено преодоля Петър Чех за 1:0, въпреки че топката мина много близо до ръцете на чеха.

След гола Челси живна малко. Азар и Бенаюн комбинираха добре, но вратарят Татарушану спаси ниския, но слаб удар на израелеца към левия ъгъл.

Фернандо Торес бе изведен отдясно с пас над защитата, стреля веднага по диагонала, но стражът умело изби в корнер.

През втората част проблемите на „сините” със създаването на положения останаха неразрешени. Гостите просто си подаваха в половината на Стяуа, но нямаше кой да даде финалния пас.

Бенитес реагира и включи Хуан Мата. Именно след центриране на испанеца Сукала изби лошо, Торес върна за Азар, чийто изстрел бе избит от Татрушану над вратата. Марин замени белгиеца.

Марко Марин беше много близо до изравнителен гол само 7 минути след влизането си на терена. Иванович намери германеца с дълъг пас, Марин овладя, излъга двама и стреля в близкия ъгъл, но Ттарушану с една ръка отрази в корнер.

До края румънският отбор удържа победата и 55 000 ликуваха по трибуните след победа над актуалния европейски шампион.

Реваншът на „Стамфорд Бридж” е след седмица на 14 март.

Стяуа Букурещ - Челси 1:0
1:0 Русеску '34 (дузпа)

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи