3. Суонси взе скалпа и на Арсенал в дебюта на Мхитарян (ВИДЕО)

Суонси взе скалпа и на Арсенал в дебюта на Мхитарян (ВИДЕО)

"Топчиите" загубиха с 3:1 на "Либърти Стейдиъм"

Арсенал записа пореден неубедителен резултат в английската Висша лига през януари, след като в мач от 25-ия кръг на първенството "артилеристите" загубиха с 3:1 гостуването си на последния преди този кръг Суонси. "Лебедите" записаха втора поредна победа в Премър Лийг, след като преди седмица надделяха над друг гранд на Острова - Ливърпул.

Срещата на "Либърти Стейдиъм" премина доста равностойно през първата част, но без особени опасности и пред двете врати. В 33-та минута все пак Арсенал откри, след като Начо Монреал засече фалциарно центриране в наказателното поле.

Радостта на гостите трая по-малко от 60 секунди, след като в ответната атака Сам Клукас беше намерен в коридор в наказателното поле и стреля точно в близкия ъгъл на Чех.

След почивката Арсенал се опита веднага да си върне аванса, като след час игра на терена се появи и новото попълнение на "топчиите" Хенрик Мхитарян, но само минута след смяната Джордан Аю се възползва от фрапантна грешка на Чех, който не успя да изчисти с крак топката от наказателното поле и нападателят изведе "лебедите" напред.

Малко след това Суонси можеше да поведе и с 3:1, но удари на Аю и Нейтън Дайър не успяха да затруднят Петър Чех. В 83-та минута Рамзи стреля от разстояния, но ударът му мина встрани. Така се стигна до 86-та минута, когато Сам Клукас заби втория си гол във вратата на Арсенал и оформи крайното 3:1

Така Арсенал остана на шестата позиция в класирането с 42 точки и е вече на осем точки от зона Шампионска лига. Суонси пък изплува от дъното и дори се изкачи над чертата с 23 точки.

Всички резултати от мачовете във Висшата лига:

Суонси - Арсенал 3:1
Уест Хем - Кристъл Палас 1:1
Хъдърсфийлд - Ливърпул 0:3

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1