3. Суонзи и Арсенал сътвориха впечатляващ спектакъл на "Либърти", следва преиграване на "Емирейтс" (+ВИДЕО)

"Лебедите" и "артилеристите" завършиха при резултат 2:2 мача помежду им от третия кръг на ФА Къп и ще определят крайният победител от сблъсъка след мач на стадиона на Арсенал

Отборите на Суонзи и Арсенал завършиха наравно 2:2 сблъсъка помежду им от третия кръг на турнира за Купата на Англия и по този начин ще трябва да определят кой ще се класира в следващата фаза след преиграване.

Днешният двубой, който се игра на стадион „Либърти”, бе доста вълнуващ, като на почивката на срещата резултатът бе 0:0. През второто полувреме обаче двата отбора сътвориха истински спектакъл.

Представящият се отлично през сезона Мичу, който започна днешния мач от пейката, изведе „лебедите” с гол напред почти веднага след появяването си на терена, но Арсенал не се предаде и дори успя да осъществи обрат след голове на Лукас Подолски и Киърън Гибс. Суонзи обаче се вдигна на крака и отбеляза втори гол, благодарение на Дани Грейм, който се разписа три минути преди края на редовното време.

Иначе срещата бе равностойна, а първата по-сериозна опасност дойде в 13-ата минута, когато Дани Греъм нанесе удар отдалеч, но Войчех Шчесни отрази. Последваха две възможности пред Тио Уолкът, но и в двата случая Мишел Ворм се справи. В 35-ата минута Санти Касорла стреля над вратата след удар от чиста позиция, а почти веднага след това се стигна до най-интересната ситуация през първото полувреме, след като Кайл Бартли засече с глава центриране в наказателното поле, но кълбото срещна напречната греда, след което излезе в аут. Така след 45 минути игра резултатът бе 0:0.

Второто полувреме бе далеч по-вълнуващо и с повече опасности пред двете врати. Седем минути след почивката „артилеристите” имаха претенции за дузпа, след като Аарън Рамзи се строполи в наказателното поле след съприкосновение с Дуайт Тиендали, но реферът не посочи бялата точка и играта продължи. Минута по-късно Оливие Жиру нанесе силен удар към Мишел Ворм от 10-ина метра, но холандският страж на домакините с блестяща намеса изби.

Само две минути след появата си в игра, нападателят на Суонзи – Мичу, успя да намери мрежата на противника. Испанецът, който стартира като резерва в днешния двубой, се появи на терена в 56-ата минута, а в 58-ата откри резултата, след като се озова на чиста позиция и с хубав удар покрай Войчех Шчесни забоде топката във вратата му.

Арсенал обаче бързо се втурна в атака в опит да се добере до равенството и в 75-ата минута имаше отличен шанс да изравни, но Тио Уолкът стреля покрай вратата от чиста позиция. Шест минути по-късно тимът на Арсен Венгер изравни резултата, след като Лукас Подолски прати кълбото зад Мишел Ворм с блестящ и силен изстрел с левия крак. Две минути след това пълният обрат в мача бе осъществен – Арсенал поведе с 2:1 след гол на Киърън Гибс, който се разписа със страхотен удар от воле.

Суонзи обаче все пак успя да изравни и по този начин да запази живи надеждите си за класиране в следващата фаза на ФА Къп. „Лебедите” достигнаха до попадение за 2:2 в 87-ата минута, когато Дани Греъм от няколко метра прати неспасяемо кълбото в мрежата на гостите.

До края на срещата имаше още вълнуващи моменти, но Лоран Косчелни направи два пропуска за Арсенал, а Дуайт Тиендали не успя да реализира добра ситуация за Суонзи. Така мачът завърши при резултат 2:2 и крайният победител от сблъсъка ще бъде определен след преиграване на „Емирейтс”.

Суонзи 2:2 Арсенал
581:0 Мичу
811:1 Лукас Подолски
831:2 Киърън Гибс
872:2 Дани Греъм

Стадион: „Либърти”

Жълти картони: Кайл Бартли (Суонзи); Аарън Рамзи, Киърън Гибс (Арсенал)