3. Суонзи надигра Арсенал в супер спектакъл с пет гола (видео)

Суонзи надигра Арсенал в супер спектакъл с пет гола (видео)

„Лебедите” допуснаха за първи път две попадения у дома, но надвиха „топчиите” с 3:2

Суонзи допусна за първи път два гола в своята врата у дома, откакто се присъедини към елита, но въпреки това надделя над гостуващия Арсенал с 3:2 в предпоследния мач от 21-ия кръг на английската Висша лига.

Срещата на „Либърти” обаче не започна никак добре за „лебедите”, които се озоваха в ролята на догонващи в резултата още в петата минута, когато точен бе Робин ван Перси.

Холандската голова машина на „артилеристите” заработи отново след пас на Андрей Аршавин и от малък ъгъл преодоля сънародника си Мишел Ворм, като по този начин реализира 20-ото си попадение в последните също толкова визити на „топчиите”.

Преднината на лондончани обаче се запази само 11 минути, тъй като в 16-ата Скот Синклер вкара за четвърти път от бялата точка през кампанията.

Дузпата предизвика доста полемики, тъй като при повторенията се видя, че Нейтън Дайър сам потърси контакта с Аарън Рамзи в наказателното поле на гостите, след което се строполи на земята, но в крайна сметка реферът Микаел Оливър отсъди нарушение и равенството бе възстановено.

То се запази до почивката, а и малко след нея, тъй като третият гол в мача падна в 58-ата минута и бе дело на споменатия по-горе Нейтън Дайър, който изигра страхотен двубой и напълно заслужено се записа сред реализаторите, възползвайки се от лошо изнасяне на топката отстрана на Аршавин и Рамзи.

След това мениджърът на Арсенал Арсен Венгер реши да потърси промяната и в 63-ата минута пусна в игра завърналия се Тиери Анри и Томаш Росицки, а шест по-късно момчетата му стигнаха до изравняването.

Попадението на Тио Уолкът дойде в 69-ата минута след изчистване, превърнало се в асистенция от половината на Арсенал, дело на завърналия се след наказание швейцарски бранител Йоан Джуру.

Равенството обаче се запази точно една минута, тъй като буквално в ответната си атака „лебедите” вкараха трети гол чрез дошлия от Уотфорд срещу 3,9 млн. евро нападател Дани Греъм, разписал се за седми път през сезона и така заслужено взеха пълния комплект от точки.

Така Арсенал остана на четири пункта от топ 4 с 36 т. в своя актив, докато новаците събраха 23 и заеха 13-ото място във временното класиране, след като в този мач демонстираха убийствена ефективност и вкараха 3 гола от 4 удара по посока на вратата.