3. Суонзи надви Фулъм, дебютант замени Бербатов в края

Суонзи надви Фулъм, дебютант замени Бербатов в края

„Лебедите” се наложиха с 2:0 над лондончани у дома и се отдалечиха от опасната зона

Суонзи се наложи с 2:0 над Фулъм на своя "Либърти Стейдиъм" в мач от XXIII кръг на английската Висша лига и така осъществи дубъл над опонента през този сезон.

Титуляр за гостите от Лондон бе българският нападател Димитър Бербатов, който обаче не изигра един от най-силните си мачове и седем минути преди края на редовните 90 бе заменен.

Резултатът за „лебедите”, които се намираха в серия от три домакински поражения, откри халфът Джонджо Шелви, разписал се със силен удар и двоен рикошет в 61-ата минута.

В 75-ата път Димитър Бербатов изпусна Чико Флорес при едно статично положение и испанският бранител с глава се разписа за 2:0.

Така Суонзи записа втора поредна победа, след като преди три дни се наложи над Бирмингам в турнира за ФА Къп, а със спечелените три точки събра 24 в своя актив и вече има с 5 повече от Фулъм.

Ето и всички резултати от играните до момента срещи от XXIII кръг на Висшата лига:

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1