3. Суонзи обърна Арсенал за 3 минути под дъжда в Уелс (ВИДЕО)

Суонзи обърна Арсенал за 3 минути под дъжда в Уелс (ВИДЕО)

"Лебедите" изместиха тима на Венгер от петото място след голове на Сигурдсон и Гомис

Арсенал поведе, но допусна обрат в рамките на 3 минути и загуби с 1:2 като гост на Суонзи в последна среща от 11-ия кръг на Висшата лига. Алексис Санчес даде аванс за тима на Арсен Венгер в 63-ата минута, но перфектен пряк свободен удар на Сигурдсон и удар с глава на Гомис оставиха трите точки за „лебедите”.

Така седмицата се превърна в пълен кошмар за Арсенал, който през седмицата изпусна три гола аванс срещу Андерлехт, а сега за първи път загуби от 29 мача, в които бе повел в Премиършип.

Суонзи стартира по-напористо и пресираше добре. Отборът на Гари Монк предпочиташе да гради атаките си предимно по двата фланга.

В 21-ата минута Вилфред Бони овладя на гърди центриране на Емнес и бе блъснат в гръб от Калъм Чембърс, но реферът Фил Дауд с ясни жестове показа, че няма нарушение, макар да се видя, че изблъскване имаше. После Емнес центрира в ръката на Гибс, но разстоянието между двамата беше малко и съдията пак замълча.

Чембърс сбърка, Джеферсън Монтеро се понесе напред и изведе Емнес, а неговият удар бе спасен от Войчех Счесни.

Арсенал постепенно изравни играта и взе контрола в свои ръце. Уелбек овладя и направи двойно, но ударът му от малък ъгъл бе спасен от бившия страж на „топчиите” Лукаш Фабиански. Точно преди почивката Аарън Рамзи намери отлично топката с воле от въздуха, но тя профуча на сантиметри покрай гредата.

Дъждът се превърна в порой в началото на второто полувреме, а лондочани поведоха в 63-ата минута. Бони загуби в центъра, гостите разгърнаха мълниеносна контра чрез бързи Окслейд-Чембърлейн, който намери Уелбек вдясно, последва умен пас за непокрития Алексис Санчес пред вратата и чилиецът нямаше как да сбърка отблизо – 1:0. Така лятното попълнение на Арсенал стана първият играч на клуба, който бележи 8 гола в първите си 10 мача в английския елит.

Морено надигра Чембърс на фланга и пусна фронтално за Бони, но котдивоарецът не успя да последва примера на Санчес и извади в аут.
Четвърт час преди края Гилфи Сигурдсон застана зад топката при пряк свободен удар и прецизно стреля над стената в горния ляв ъгъл за 1:1 зад безпомощния Счесни. Пробивът, довел до нарушението бе на абсолютния дебютант в тима на „лебедите” – Моду Бароу.

Арсенал беше в шок и след три минути вече се оказа изоставащ. Монтеро пак размина Чембърс на крилото и центрира меко, а появилият се две минути по-рано Бафетимби Гомис с глава отбеляза първото си попадение за сезона във Висшата лига – 2:1.

До края Арсенал опита да изравни, но Уолкът не овладя хубав прехвърлящ пас зад защитата, а в добавеното време Уилшър не нанесе удар при прострелен пас на Окслейд-Чембърлейн и тимът на Венгер загуби в Уелс.

Суонзи измести Арсенал от петото място с 18 точки, докато „артилеристите” остават шести със 17, на цели 12 зад лидера Челси.