3. Супер Бербатов наказа бившия си тим Тотнъм и прати Юнайтед в следващия кръг на ФА Къп

"Червените дяволи" бият с 2:1 след обрат, Бербатов вкарва фантастичен гол

Отборът на Манчестър Юнайтед победи Тотнъм с 2:1 в мач от турнира за Купата на Англия и се класира за осминафиналите на турнира. Срещата започна много равностойно, като и двата отбора имаха по едно положение. В 5-ата минута Роман Павлюченко смълча „Театъра на мечтите”, след като отбеляза за 0:1. Той засече центриране на Хъдълстоун и успя да прати топката в мрежата на Бен Фостър.

Веднага след гола футболистите на сър Алекс Фъргюсън започнаха да натискат своя съперник като опасни удари на Роналдо и Бербатов не успяха да намерят целта.

В 18-ата минута Карлос Тевес нацели напречната греда след страхотен удар от около 23 метра. Неизбежното се случи в 35-ата минута, когато Пол Скоулс отбеляза изравнително попадение. Той засече топката извън наказателното поле и с плътен шут по земята, който рикошира в крака на защитник от гостите и  изравни резултата.

Само минута по-късно Димитър Бербатов огорчи своите бивши съотборници, след като овладя едно дълго подаване и с чудесно премерен удар по земята направи резултата 2:1. Берба не даде изблик на своите емоции, като прие гола си само с усмивка.

Втората част започна равностойно, като и двата отбора можеха да отбележат гол. Бербатов отново бе на ниво, а защитниците на Тотнъм трудно успяваха да му отнемат топката. В хода на мача след чудесна комбинация Карлос Тевес подаде на Роналдо, който стреля но страша на „шпорите” отрази.

В 71-ата минута най-добрият играч за 2008-а година Кристиано Роналдо бе заменен от новото попълнение на тима Зоран Тошич. Сърбинът показа завидно самочувствие, като направи няколко много добри отигравания. В края на срещата Джовани Дос Сантош можеше да изравни, но удара му мина над вратата.

Манчестър Юнайтед - Тотнъм 2:1
(0:1) Павлюченко 5'
(1:1) Скоулс 35'
(2:1) Бербатов 38'

Стартови състави:
Манчестър Юнайтед: Фостър, О’Шей, Невил, Видич, Фабио, Уелбек, Карик, Скоулс, Роналдо, Бербатов, Тевес

Тотнъм: Алнуик, Гюнтер, Чорлука, Доусън, Есуе-Екуто, Бентли, Хъделстоун, Закора, Бейл, Модрич, Павлюченко

Рефер: Питър Уолтън

Стадион: "Олд Трафорд" - 75 014 зрители