3. Супер воле на Фламини сломи Тотнъм на "Уайт Харт Лейн", носителят на Купата на лигата Челси с комфортна победа

Арсенал победи и елиминира миналогодишния финалист Тотнъм след 2:1 на неговия стадион „Уайт Харт Лейн” в големия сблъсък от 1/16 финалите на турнира за Купата на английската лига.

Матийо Фламини със страхотен изстрел в 78-ата минута прати „артилеритстите” на осминафиналите, като техният мениджър Арсен Венгер вероятно иска да спечели първи подобен трофей начело на клуба.

Автор на първия гол също бе Фламини в 26-ата минута, след като вратарят на Тотнъм Михел Ворм успя да парира единствено шута на Алекс Окслейд-Чембърлейн от своето поле.

Дани Роуз от Тотнъм имаше неуважени претенции за дузпа, но „шпорите” изравниха в 56-ата минута, когато Калъм Чеймбърс си вкара автогол след центриране на Насер Шадли.

12 минути преди края халфът Фламини изригна с воле от 18 метра, за да осигури победата.

Действащият носител на купата на лигата Челси също се класира за осминафиналите след комфортна победа 4:1 над Уолсол.

Елитният тим поведе в 10-ата минута, когато лятното попълнение Кенеди центрира за Рамиреш, който засече в мрежата.

Реми удвои преднината на гостите със силен удар в 41-ата минута, но Уолсол отговори бързо, когато Джеймс О’Конър бе точен на добавка след спасен шут от свободен удар на Милан Лалкович.

Голът на Кенеди сложи край на надеждите на отбора от Лига 1 в 52-ата минута преди Педро да добави четвърти гол в 90-ата минута.