3. Супердрама на „Жерлан” – Лион и Марсилия завършиха 5:5

Супердрама на „Жерлан” – Лион и Марсилия завършиха 5:5

Автогол на Жереми Тулалан в 92-ата минута остави Бордо начело във временното класиране

Отборите на Лион и Марсилия сътвориха сблъсък, който ще се помни дълго сред феновете на футбола във Франция. В дербито на 12-ия кръг на Лига 1 двата тима си отбелязаха общо 10 гола и завършиха наравно 5:5, като още по-драматично бе, че крайният резултат бе оформен с автогол на Тулалан в добавеното време. Това равенство пък е добре дошло за лидера и шампион Бордо, който бе на броени секунди от това да изгуби първото си място.

Миралем Пянич изведе Лион напред в резултата още в 3-ата минута, но в 11-ата Диавара изравни за 1:1. Три минути по-късно пък Сидни Гову се разписа за домакините и отново даде преднина на „хлапетата”. Две минути преди края на първата част обаче Шейру вкара за 2:2, като при този резултат двата отбора излязоха на почивка.

На „Жерлан” стана още по-интересно през втората част – двата тима си вкараха още 6 попадения. Коне изведе Марсилия напред в резултата за първи път в 47-ата минута, а в 79-ата Брандао направи 2:4. Минута по-късно Лисандро вкара за 3:4, а в 83-ата минута аржентинецът реализира дузпа за 4:4. В последните секунди от редовното време Бастош вкара нов гол и направи шеметен обрат – 5:4. Нищо обаче не бе свършило, защото във втората минута националът Жереми Тулалан си вкара автогол, след изстрел на Мбиа, и оформи крайното 5:5.

Това равенство бе добре дошло за шампиона Бордо, който остава лидер в класирането с актив от 25 точки. Лион е втори с 24, докато Марсилия е на 8-ата позиция с актив от 19 точки.

Луис Енрике: Дембеле става все по-добър