3. Свирил на България ще е съдия на Рома – Лудогорец

Свирил на България ще е съдия на Рома – Лудогорец

Черногорецът Никола Дабанович ще ръководи срещата от Лига Европа

Черногорецът Никола Дабанович ще ръководи срещата от Лига Европа между Рома и Лудогорец в четвъртък, 3-и ноември.

Двубоят от 22.00 часа на „Стадио Олимпико“ ще определи кой от двата отбора ще продължи напред в турнира и кой ще остане 3-и, което пък ще му даде право да участва в третия турнир на УЕФА – Лига на Конференциите.

И двата отбора имат по 7 точки преди срещата, но към момента прекия двубой е в полза на българските шампиони.

Милован Джукич и Владан Тодорович ще бъдат помощници на Дабанович на тъчлиниите. Четвърти съдия е Милош Савович от Черна гора. Реферите, които ще отговарят за системата ВАР са Пол ван Букел от Нидерландия и асистент Бартош Франковски.

Делегат на УЕФА е Майкъл Хюс от Шотландия, а Съдийски наблюдател на Европейската централа Уно Тутк от Естония.

Дабанович е на 40 години от Подгорица и работи като счетоводител. През 2006-а година започва да ръководи мачове в Първа лига на Черна гора, а само три години по-късно получава международна значка на ФИФА. През 2021 Дабанович ръководи световната квалификация между България и Швейцария на „Васил Левски“, завършила с успех за гостите с 3:1.