3. „Свраките” повалиха Арсенал на „Емирейтс” (видео)

„Свраките” повалиха Арсенал на „Емирейтс” (видео)

Гостите от Нюкасъл победиха с 1:0 лондонските си домакини в оспорван мач от 11 кръг на „Премиършип”

Отборът на Нюкасъл успя да постигне много трудна победа с 1:0 над Арсенал в Лондон. Така домакините загубиха за втори път в кампанията на своя стадион. В герой за гостите се превърна Анди Керъл, който отбеляза с глава в последните секунди на първото полувреме.

Мачът започна с натиск на домакините, от който нямаше резултат. Още в 13-та минута на мача Фабрицио Колочини фаулира Джак Уилшир пред наказателното поле на гостите. Сеск Фабрегас стреля от пряк свободен удар и уцели напречната греда на Нюкасъл.

Домакините продължиха да атакуват и Нолан изби удар на Фабрегас след центриране на Самир Насри. През по-голямата част от първите 45 минути домакините се опитваха да вземат аванс в резултата, но отбраната на „свраките” се справяше чудесно.

Уолкът, Фабрегас на няколко пъти, Кошчиелни и Насри се опитваха да застрашат вратата на Крул с удари от далеч, но гол така и не падаше. В последните минути от първото полувреме Нюкасъл все пак показаха, че има защо да са в елита на Англия и направиха няколко добри атаки.

Анди Керъл имаше възможност да стреля с глава след центриране пет минути преди края на редовните 45. Въпреки, че гостите имаха само една победа от последните 15 двубоя с „артилеристите”, стояха добре на терена и рядко позволяваха на домакините да организират опасни атаки.

В 45-та минута Нюкасъл поведоха в резултата. Секунди преди края на първата част гостите получиха правото да изпълнят непряк свободен удар в централната зона на терена. Зад топката застана Джоуи Бартън, който центрира в наказателното поле на Арсенал. Там Анди Керъл успя да надскочи Фабиански и да вкара за 1:0. Полският страж имаше вина за гола.

Втората част започна с атаки на домакините. Естествено, те търсеха бърз гол, за да имат шанс за трите точки от сблъсъка със „свраките”. В 48-та минута Уилшир пусна хубав пас към Уолкът в наказателното поле и той отправи удар от ъгъла на вратарското поле, но за съжаление на домакините – в напречната греда.

Три минути по-късно Сонг успя да вземе една топка в наказателното поле на Нюкасъл и центрира ниско към Шамак, който беше пред вратата на Крул, но бранител на гостите успя да стигне пръв до топката.

В следващите минути нещата не се промениха особено, като дори и Аршавин и Бендтнер, които влязоха като смени, останаха незабележими на терена. „Джордитата” дори можеха да постигнат по-убедителна победа в края. В 87-та минута Керъл свали центрирана топка към резервата Рейнджър, който се опита да вкара със задна ножица, но топката мина над вратата на Фабиански.

В 90-та минута Кошчиелни беше изгонен за фаул срещу откъсващия се сам срещу вратаря Рейнджър. До края на мача Арсенал не можаха да направят нищо повече с човек по-малко и Нюкасъл се прибира вкъщи с актив от три точки. Арсенал остават трети в класирането с 20 точки, колкото имат и Манчестър Сити. Зад тях са именно „свраките” със 17 точки.

Състави:

Арсенал: Фабиански, Саня, Кошчиелни, Скилачи, Клиши, Фабрегас, Насри (Аршавин 56’), Уолкът, Сонг, Уилшир (Бендтнер 73’), Шамак (Ван Перси 57’)

Нюкасъл: Крул, Колочини, Енрике, Уилямсън, Симпсън, Нолан, Бартън, Гутиерес, Тиоте, Керъл, Амеоби (Рейнджър 82’)

Жълти картони: Клиши, Фабрегас (Арсенал), Тиоте (Нюкасъл)

Червени картони: Кошчиелни (Арсенал)

Стадион: „Емирейтс”

Рефер: Майк Дийн

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)