3. „Свраките” спряха полета на Челси и нанесоха първо поражение на лидера в Англия (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините” паднаха с 1:2 в страхотен спектакъл на „Сейнт Джеймсис Парк”

Нюкасъл нанесе първа загуба на Челси този сезон и дебютна такава от месец април тази година, след като надвиха с 2:1 у дома лидера в класирането на английската Висша лига.

Първият мач от XV кръг на надпреварата започна с обща снимка на двата отбора, с каквато ще стартират всички срещи в памет на загиналите британци през първата световна война.

В строя на Челси се завърна изтърпелият санкцията си Диего Коща, който изведе Вилиан в 10-ата минута, но ударът на бразилеца бе спасен с вещина от Роб Елиът.

Точно 10 минути по-късно отново бразилецът пропусна добра възможност, а домакините отговориха в 31-ата, когато Перес изведе Колбак, но той стреля право в тялото на Тибо Куртоа.

В самия край на полувремето Челси отново можеше да поведе в резултата, ала акробатичното изпълнение на Оскар не се получи. След това пък вратарят на домакините получи травма и на почивката бе принудително заменен от младока Джак Алнуик.

Така 21-годишният страж записа своя дебют за „свраките”, а през второто полувреме направи някои забележителни спасявания. В 53-ата минута наставникът на домакините пусна в игра Папис Сисе и това се оказа ключово за развитието на срещата.

Сенегалският нападател се нуждаеше от едва четири минути, за да открие резултата след центриране от дясно и удар от близка дистанция.

След това Челси се впусна в атаки, за да търси изравняването и в 77-ата минута изстрел на Еден Азар срещна страничната греда. В ответната атака обаче Джак Колбак изведе Муса Сисоко сам срещу стража на гостите. Французинът бе на път да загуби контрол върху топката, но със сетни сили я продължи към Сисе и той на празна врата не сбърка, въпреки наличието на трима спринтиращи бранители в „синьо” – 2:0.

След попадението в 78-ата минута натискът на гостите стана още по-силен и в 81-ата минута Стивън Тейлър бе изгонен заради втори жълт картон. От последвалият пряк-свободен удар резервата Дидие Дрогба вкара с глава за 1:2.

След това обаче вратарят на домакините се намеси решително при изстрели на Фелипе Луис и Сеск Фабрегас, а с това запази преднината на своите.

Благодарение на нея Нюкасъл вече има 23 точки, а Челси остана на първа позиция с 36, но шампионът Манчестър Сити получава възможност да скъси дистанцията до върха.