1. Novsport
  2. Европейски футбол
  3. Тайните на мадридския паралия

Тайните на мадридския паралия

За някои 140-те милиона, които Реал (ще) плати за привличането на бразилската звезда Кака и Кристиано Роналдо могат да граничат с вулгарност и неразумност, но ако бъдат оставени настрана първосигналните реакции става ясно, че „кралския клуб” спокойно може да си позволи да разполага с услугите на двамата най-скъпи футболисти в историята на футбола

Тайните на мадридския паралия

За някои 140-те милиона, които Реал (ще) плати за привличането на бразилската звезда Кака и Кристиано Роналдо могат да граничат с вулгарност и неразумност, но ако бъдат оставени настрана първосигналните реакции става ясно, че „кралския клуб” спокойно може да си позволи да разполага с услугите на двамата най-скъпи футболисти в историята на футбола.

 
Реал Мадрид е световен продукт, който се ползва с огромна популярно във всеки край на планетата и най-вече в „привлекателния” Далечен Изток, където „белите” жънат огромни печалби година след година. Именно това помага на Реал да се намира на върха на най-богатите клубове в света, въпреки липсата на успехи в, считания за всеобщ аршин за проспериращ клуб, турнир на Шампионската лига през последните години.  
 
Реал няма възможността да се радва на благодетел милиардер както е в Челси и Манчестър Сити, но клубът и президентът му Флорентино Перес не са ограничавани от обичайните забрани, който внасят ред във Висшата лига.
 
Важно е да се отбележи, че Реал ако не единственият, то е един от малкото  отбори, които могат да се пазарят за телевизионни права. За разлика от Англия, където ТВ правата се договарят на административно ниво за всички отбори в лигата, Реал разполага с влиянието, позволяващо му да „извива ръцете” на медийните компании. За пример през 2006 г. „белият клуб” подписа сделка за срок от шест години за мачовете от испанското първенство, като договорът бе оценен на повече от 1 милиард британски лири. При сравнение на пръв поглед цялата Висша лига се задоволи с 1,7 милиарда, макар и за три години.
 
Испанското законодателство също работи в полза на Реал. Чуждестранните играчи в Ла Лига са заставени да плащат налози от 23 процента налози върху приходите си за първите пет години от престоя си в Испания. В Англия тази стойност се равнява на 50 процента. Този фактор прави испанските възнаграждения далеч по-примамливи, а и иберийските клубове пестят повече пари в сравнение с английските си колеги.
 
От друга страна Реал не е задължен от законодателството да функционира като публична компания с ограничена отговорност, което не води обичайните ограничения, пред които са изправени клубове като Манчестър Юнайтед, които в същността си са акционерни дружества. Като учреждение Реал също така се радва на по-специални взаимоотношения с местните банки.
Директор в ЦСКА с наряд за Шампионска лига

Вижте подробности

Мота: Срещу Наполи се справихме по-добре, отколкото срещу Рома

„Те показаха неочаквана смелост и се защитаваха добре“, каза треньорът на Юве

Кейн: Чака ни труден, но и вълнуващ мач с Леверкузен

„Ние сме Байерн, трябва да останем гладни за успехи и голове“

Луис Енрике след ремито с Реймс: Доволен съм от всички

„Откакто съм тук, ПСЖ почти никога не е имал лесен мач като гост"

Гуардиола: Искат да изчезнем от лицето на земята

„Съжалявам, че понякога съм арогантен, но искам да защитя клуба си“

Карло Анчелоти: Доближаваме се до най-добата си версия

Вижте какво каза треньорът на Реал М

Галатасарай се подигра на Моуриньо

Вижте как

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)

Винисиус и Родриго обезкуражиха Еспаньол с 2 гола за 3 минути