3. Тевес нанесе първа загуба на Челси за сезона (видео)

Тевес нанесе първа загуба на Челси за сезона (видео)

Това бе и първи мач, в който "сините" не вкараха гол

Отборът на Манчестър Сити постигна изключително престижна и важна победа с минималното 1:0 над шампиона Челси в дербито на 6-ия кръг на английската Висша лига. Срещата се игра на стадион „Дъ Сити ъф Манчестър”, а единственото попадение в нея бе дело на Карлос Тевес в 59-ата минута. Това бе първа загуба на „сините” за сезона и първи мач, в който те не успяват да се разпишат в противниковата врата.

Двубоят започна с множество неточни подавания в центъра на терена, но след 10-ата минута домакините овладяха инициативата и започнаха да застрашават Чех. Тевес опита късмета си с изстрели от средна дистанция, но те или излизаха в аут, или бяха блокирани от Джон Тери. В 27-ата минута пък пред Челси се откри най-добрата ситуация за първата част, след като Малуда центрира от фаул, Иванович стреля с глава, ала топката срещна гредата на Харт.

До края на полувремето на терена продължи да преобладава битката в средата, а чисти голови положения пред двамата вратари почти нямаше. Все пак, в 44-ата минута, „сините” отново можеха да излязат напред в резултата, след като Дрогба пропусна една топка за Есиен, който шутира силно от границата на наказателното поле, но в аут.

Втората част започна с добра възможност за столичани, след като Есиен свали с глава за Дрогба, който обаче не уцели вратата от около 7-8 метра. След това положение Сити овладя играта в центъра на терена и в 55-ата минута Чех трябваше да показва класа, спасявайки изстрел на Силва. 4 минути по-късно обаче, нищо не можеше да помогне на Челси, след като Тевес овладя кълбото още в своята половина, напредна и стреля през краката на Коул, оплитайки топката в мрежата на „сините” – 1:0.

Веднага след гола Челси опита да изравни отново статуквото, но след изстрели на Дрогба и Малуда, Харт показа страхотната си класа и предотврати попадения във вратата си. Около средата на втората част, домакините опитаха да накъсат играта с редица нарушения в средата на терена. Последваха няколко жълти картона и смени, но нищо по-интересно пред Чех и Харт.

В крайна сметка до края на двубоя ново попадение не падна и така Манчестър Сити победи Челси с 1:0 в дербито на 6-ия кръг на Премиършип.

След тази победа домакините заемат 4-о място във временното класиране с актив от 11 точки. Гостите от Челси пък остават еднолично начело с 15 точки, на 4 пред Арсенал, Юнайтед и Сити, но с мач повече от „топчиите” и „червените дяволи”.

Манчестър Сити – Челси 1:0