3. „Тигрите” одраскаха Сити на „Ийстландс” при завръщането на Робиньо – 1:1

„Тигрите” одраскаха Сити на „Ийстландс” при завръщането на Робиньо – 1:1

Марто Петров не попадна в групата при седмото поредно равенство на "гражданите"

Отборът на Манчестър Сити продължава с неубедителните си изяви напоследък, след като преди броени минути завърши наравно 1:1 със слабака Хъл Сити. Срещата се игра на стадион „Сити ъф Манчестър” и бе от програмата на 14-ия кръг на английската Висша лига. В отбора на „гражданите” дългоочаквано завръщане направи бразилецът Робиньо, а българският национал Мартин Петров дори не бе в групата при седмото поредно равенство на Сити в Премиършип.

Двубоят започна доста равностойно, но след първите десетина минути домакините овладяха инициативата. В 17-ата минута дойде и първото по-опасно положение пред една от двете врати, след като Айрлънд засече от воле центриране на Ричардс, но топката премина над вратата на Дюк. В 23-ата Адебайор изведе Тевес на добра позиция, но изстрелът на аржентинеца бе спасен с крак от стража на „тигрите”. До края на първата част домакините продължиха да натискат, но пропуски направиха Шон Райт-Филипс и Тевес. Все пак в 45-ата минута „гражданите” съумяха да открият резултата, след като именно Райт-Филипс стреля от далечно разстояние, кълбото се отклони в главата на Гарднър и влетя в мрежата на безпомощния Дюк.

Второто полувреме отново започна с по-добра игра на домакините, но в началото пропуски направиха Тевес и Робиньо. Така дойде 81-ата минута, когато гостите от Хъл изненадващо получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Туре срещу Ян Венегоор ъф Хаселинк. Зад топката застана Джими Булард, който изравни статуквото с безпощаден изстрел с десния крак. До края на мача не се случи нищо по-интересно и така Манчестър Сити отново разочарова феновете си, правейки 7-ми пореден хикс.

След това равенство „гражданите” заемат 6-о място във временното подреждане с актив от 22 точки. Отборът на Хъл пък е на 14-а позиция с 16 спечелени точки.