3. Титлата на „Емирейтс” става мираж след 0:0 между Арсенал и Съндърланд (видео)

Титлата на „Емирейтс” става мираж след 0:0 между Арсенал и Съндърланд (видео)

Отборът на Арсенал допусна нова грешна стъпка в борбата си за спечелване на титлата, след като завърши наравно 0:0 с тима на Съндърланд

Отборът на Арсенал допусна нова грешна стъпка в борбата си за спечелване на титлата, след като завърши наравно 0:0 с тима на Съндърланд. Срещата се игра на стадион „Емирейтс” и бе от програмата на 29-ия кръг на английската Висша лига.

Двубоят започна с по-добра игра на столичани, докато „черните котки” разчитаха основно на контраатаки, за да затрудняват Шчезни. При една от тях Бардзли можеше да се разпише, ала изстрелът му не намери очертанията на вратата. Последваха пропуски на Насри и Аршавин, последвани от нови такива на Уилшър и Ричардсън.

Натискът на „топчиите” се усилваше с напредване на времето, но чистите голови положения така и не идваха. В 38-ата минута Насри стреля много опасно с десния крак, ала стражът на Съндърланд спаси. Последва неточен удар на Бендтнер, но голове до края на полувремето не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част премина почти изцяло под диктовката на лондончани, които започнаха с неточни удари на Насри и Аршавин. Играта на Арсенал обаче определено не вървеше и мениджърът на тима Арсен Венгер предприе няколко смени в атака, пускайки на терена Маруан Чамак.

Именно мароканецът бе главно действащо лице в 75-ата минута, когато бе изведен на изгодна позиция, но ударът му срещна напречната греда на Съндърланд. В последните 10 минути натискът на Арсенал стана невероятен, което обаче откри пространства в отбраната на „топчиите”. Те обаче не бяха оползотворени от Уелбек и Ел Мохамади, които се отчетоха със сериозни пропуски.

Бендтнер, Насри, Аршавин и Росицки пък пропуснаха последните изгодни възможности за гол пред „артилеристите”, но гол в мача не падна и така двата отбора си разделиха по една точка, след като завършиха наравно 0:0.

След хикса Арсенал остава на 2-о място във временното класиране с актив от 57 точки, на 3 зад лидера Манчестър Юнайтед. Гостите от Съндърланд пък са 8-и с 38 пункта.

Арсенал – Съндърланд 0:0

Състави:

Арсенал: Шчезни, Саня, Джуру, Кошчиелни, Клиши, Денилсон (Чамак 61’), Уилшър, Насри, Диаби (Росицки 77’), Аршавин, Бендтнер

Съндърланд: Минолет, Фърдинанд, Менса, Брамбъл, Бардзли, Хендерсон (Колбак 88’), Мунтари, Малбранк (Уелбек 68’), Ричардсън, Сесеньон, Гиан (Ел Мохамади 78’)

Жълти картони: Кошчиелни, Уилшър, Насри (Арсенал); Хендерсон, Ричардсън, Колбак (Съндърланд)

Стадион: „Емирейтс”
Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1