3. Тийнейджър на Ювентус пренаписа историята на Серия А с 4 гола в мрежата на Милан (ВИДЕО+СНИМКИ)

Доменико Берарди вкара и 4-те гола за Сасуоло срещу Милан за успеха с 4:3, Хонда дебютира с греда и два пропуска

19-годишният нападател Доменико Берарди накара футболния свят в един глас да заговори за него като вкара 4 гола в мрежата на гранда Милан, а неговият Сасуоло победи с 4:3 в 19-ия кръг на калчото. Берарди, който е собственост на Ювентус, в момента играе за Сасуоло и с 4-те си гола в рамките на 32 минути между 15-ата и 47-ата измъкна новака в Серия А от зоната на изпадащите. Монтоливо само оформи крайното 4:3, а Милан нямаше и късмет, защото удари и две греди в края.

Доменико Берарди записа със златни букви името си в историята на италианския футбол и стана най-младият играч в Серия А с 4 гола в един мач.

В една паметна вечер за Берарди и Сасуоло „росонерите” поведоха набързо с два ранни гола на Робиньо и Балотели. Изглеждаше, че Милан ще спечели безпроблемно, ала тогава на сцената излезе Берарди, който обърна мача с хеттрик до почивката, а още в началните секунди на втората част тотално съсипа миланския гранд с 4-тия си гол.

Над 70 японски журналисти бяха заели места по трибуните на „Мапеи Стейдиъм” в очакване на дебюта на Кейсуке Хонда за Милан. Хонда беше  на пейката, но дебютира като резерва и замени Робиньо в 66-ата минута и до края се отличи с греда и още един пропуск.

Найджъл Де Йонг в първите секунди накара вратаря на домакините да спасява, а после Берарди тества Абиати.
Милан поведе в 9-ата минута. Де Йонг и Кристанте, който започна за втори път като титуляр, откраднаха топката от Чисба, холандският халф пусна вляво за Робиньо, който напредна и ниско по диагонала се разписа.

„Росонерите” много бързо удвоиха. Кристанте открадна топката между двама защитници вдясно и върна за непокрития Балотели, който с едно докосване опъна мрежата за 2:0 след само 13 минути игра.

Само две по-късно обаче Берарди се измъкна от засадата след извеждащ пас на Куртич, с едно докосване заобиколи Абиати, а с второто търкули по земя в близкия ъгъл за 2:1.

Кадърът на Ювентус възстанови статуквото в 28-ата минута, когато открадна от Бонера, защитникът блокира първия му удар, но Берарди изненада гостите и веднага стреля втори път и бе точен за 2:2.

Абиати извади пряк свободен удар на Симоне Заза под гредата, но пълният обрат дойде шокиращо още преди почивката.

Лонги центрира отляво и отново Доменико Берарди се измъкна между Сапата и Бонера, за да засече точно за 3:2 и оформи своя хеттрик в рамките на половин час.

Втората част започна също толкова шокиращо за Милан. Куртич центрира ниско отляво, а Берарди засече с едно докосване и след лек рикошет в Бонера намери долния ляв ъгъл за 4:2, а това бе невероятен четвърти гол за младока и негов 11-ти за сезона в Серия А.

Заза изпусна ново положение, а Алегри не издържа и направи двойна смяна като пусна Монтоливо и Пацини на местата на Кристанте и Ночерино.

Балотели бе близо с коварен удар по диагонала, а японските журналисти имаха повод за радост в 66-ата минута, когато Хонда дебютира в Серия А като замени Робиньо.

Японецът, който взе легендарния номер 10 на „Сан Сиро”, веднага имаше две добри възможности, но първо се засуети на добра позиция, а после с глава нацели Пацини на близката греда и топката излезе в аут.

7 минути преди края Кейсуке Хонда получи на границата на наказателното поле, но прецизният му удар с левия крак се отби от лявата греда.
Милан натисна и Де Йонг намери Монтиливо, а резервата от 20-ина метра по земя като по конец прати диагонално в ъгъла за 4:3.

Две минути преди края на редовното време гостите изпуснаха златен шанс да изравнят. Пеголо по невероятен начин спаси удар с глава на Балотели от няколко метра, а при добавката Пацини непростимо изпусна с глава и нацели напречната греда на празна врата.

В добавените 5 минути Балотели на два пъти искаше дузпа, но такава не бе отсъдена и Милан допусна седма загуба в 19 мача от началото на сезона.

„Росонерите” остават на 11-то място с 22 точки, докато Сасуоло има вече 17 и се измъкна от опасната зона, заемайки 16-та позиция.

2:0 86’ Моралес
89’ Лето

4:3 86' Монтоливо
Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи