3. Тонев и Фрозиноне изпаднаха, Чочев пред спасение след колосален провал на Карпи (ВИДЕО)

Палермо измъкна 0:0 като гост на Фиорентина, Карпи изпусна две дузпи и падна с 1:3 от Лацио, Фрозиноне изпадна след загуба у дома

Ивайло Чочев влезе на смяна в самия край, а неговият Палермо измъкна много ценна точка като гост за 0:0 срещу Фиорентина в предпоследния 37-и кръг на Серия А.

Точката измъкна Палермо над зоната на изпадащите кръг преди края, а там влезе Карпи, който падна с 1:3 у дома от Лацио, след като изпусна две дузпи.

Александър Тонев изпадна от елита с Фрозиноне, въпреки че не игра при загубата с 0:1 у дома от Сасуоло, който пак задмина Милан в битката за Европа.

Палермо гостуваше на „Артемио Франки” и всяка точка бе добре дошла. Сицилианците се бранеха през целия мач и оцеляха след пропуски и греда за домакините. Чочев влезе чак в 89-ата минута на мястото на Франко Васкес.

По същото време Карпи беше домакин на Лацио, но мачът се превърна в кошмар за „бианкоросите”, които изпуснаха две дузпи през първото полувреме и загубиха с 1:3.

Карпи получи дузпа още в 12-ата, и то несъществуваща, но Маркети спаси удара на нигериеца Джери Мбакогу.

Сенад Лулич нацели с един удар и напречната, и страничната греда. Точно в средата на полувремето Рафаеле Бианко на два пъти изчисти удари на Пароло от голлинията, но Бишевац от трети опит даде аванс на Лацио.

9 минути по-късно Фелипе Андерсон избегна засадата и пусна успоредно на вратата за Кандрева, който направи 2:0.

Маурисио игра с ръка и Карпи получи втора дузпа преди почивката. Зад топката пак застана Мбакогу и Маркети му хвана втора дузпа, което вбеси феновете на стадиона в Модена.

Втората част започна с избиване на Маркети в напречната греда, а Клозе наказа Карпи с трети гол след центриране на Онази – 3:0.

Лукас Билия беше изгонен и Мбакогу успя да върне един гол, но това се оказа крайно недостатъчно за Карпи.

В последния кръг Карпи е гост на Удинезе, който днес си гарантира оцеляването след 1:1 навън срещу Аталанта. Палермо пък е домакин на изпадналия Верона и победа ще спаси Чочев и компания.

Фрозиноне изпадна след загуба с 0:1 от Сасуоло у дома.

Резервата Матео Политано вкара победния гол за Сасуоло при контра 5 минути преди края след пас на Берарди.

Сасуоло измести отново Милан от седмото място, което е последното, даващо място в Лига Европа. Фрозиноне пък изпадна след само един сезон в елита.

Дженоа тресна Сампдория с 3:0 като символичен гост в дербито на Генуа. Така „грифоните” взеха реванш за загубата с 2:3 при своето домакинство в началото на годината.

Паволети разпечата Вивиано още в 3-ата минута, а Сусо добави втори гол в 26-ата. Четвърт час преди края отново Сусо оформи класиката.