3. Тонев игра 70 минути при историческата първа победа на Фрозиноне като гост в Серия А (ВИДЕО)

Даниел Чофани вкара и двата гола за 2:1 над Емполи на "Карло Кастелани"

Александър Тонев игра 70 минути като титуляр при историческата първа победа на Фрозиноне като гост в Серия А след 2:1 над Емполи в 25-ия кръг на първенството.

Домакините от Тоскана удължиха серията си без успех на 6 мача, а Фрозиноне за първи път в своята история спечели на „Карло Кастелани”. Досега отборът на Тонев имаше само две точки от 11 мача далеч от дома.

Емполи започна много агресивно, но гостите поведоха обратно на логиката. Даниел Павлович центрира от лявото крило, Даниел Чофани с глава заби с глава в мрежата, надскачайки Марио Руи за 1:0.

Натискът на Емполи се увенча с успех в 59-ата минута, когато Макароне получи пас от Сапонара вляво, остави Алесандро Роси на земята с финт и с десния крак завъртя в далечния ъгъл – 1:1.

Александър Тонев бе сменен от албанеца Арлинд Айети в 70ата минута.

Марко Руи продължи да прави ужасен мач и три минути след излизането на Тонев направи напълно ненужно нарушение за дузпа срещу Диониси, а Чофани прати Скорупски в грешния ъгъл от бялата точка за 2:1 за гостите.

Леали блокира Пучарели от непосредствена близост, а грузинецът Мчелидзе едва не вкара с първото си докосване. В последната минута Пучарели се размина на косъм с остро подаване на Макароне успоредно на вратата.

След първия си успех като гост в Серия А Фрозиноне още е в зоната на изпадащите с 22 точки на 18-о място, но е само на две зад Сампдория и на три зад Дженоа. Емполи е девети с 34.