3. Тонев игра час при хикс на Астън Вила, Фулъм бе унижен с 0:6 от Хъл Сити (ВИДЕО)

Без Димитър Бербатов, Фулъм беше направен на пух и прах от "тигрите", вижте всички резултати и голмайстори във Висшата лига

Александър Тонев игра 61 минути като титуляр при равенството 1:1 на Астън Вила у дома срещу Суонзи в 19-ия кръг на Висшата лига.
Българинът не успя да запише пълни 90 минути в английския елит от 9 септември насам и в 61-ата минута стана първата смяна на Пол Ламбърт, който пусна в игра тарана Либор Козак, но това не донесе победен гол.

Отборът на Михаел Лаудруп имаше предимство през по-голямата част от времето и може да съжалява, че не взе трите точки. Вила пък спря серията от 4 поредни шампионатни загуби.

Иначе мачът на „Вила парк” започна добре за домакините пред над 37 000 зрители. Още в седмата минута Вайман пусна отличен пас между двамата централни защитници за Габи Агбонлахор, който разпечата Герхард Тремел ниско по диагонала за 1:0.

9 минути преди почивката „лебедите” стигнаха до изравнителен гол. Шелви извади на левия фланг за Пабло Ернандес, а испанецът технично центрира на втора греда за Роланд Лама и белгиецът донесе точката с глава за 1:1.

След 61 минути игра Тонев беше първият заменен в редиците на Вила и на негово място влезе чешкият нападател Либор Козак, ала ремито се запази до края.

Астън Вила заема 13-то място с 20 точки, докато Суонзи има 21 на 11-та позиция.

Фулъм бе унижен с 0:6 от Хъл Сити на „KC Стейдиъм”
в 19-ия кръг на Висшата лига. Димитър Бербатов въобще не бе в групата на „котиджърс”, които след нулева първа част инкасираха цели 6 гола след почивката.

Разгромният успех за Хъл е най-големият за отбора в неговата история в английския елит, а Фулъм остана в зоната на изпадащите. Рехавата защита продължава да тревожи Рене  Мюленстийн, чийто отбор е допуснал 15 попадения в последните си 4 мача и общо 41 през сезона досега.

Елмохамади даде старт на серията след меле при корнер, Брайън Руис изчисти към него и с хубав удар в горния десен ъгъл Елмохамади откри резултата.

После само в рамките на 7 минути „тигрите” обезглавиха Фулъм с нови три гола.

Сагбо изведе Корен зад Аарън Хюз и словенецът заби в мрежата за 2:0 след час игра. Джейк Ливърмот намери Бойд, който покачи на 3:0 в 63-ата минута с удар от границата на пеналта. Стокдейл спаси удар на Фигероа, но Том Хъдълстон с мощен удар от 23-4 мета докара резултата до 4:0. Хъдълстон беше обещал да не се подстригва докато не вкара гол и предвид факта, че не се беше разписвал от април 2011-та косата му приличаше на птиче гнездо, но след това попадение той има повод да се приведе в по-приличен вид.

Хъдълстон беше близо и до втори гол, но нацели греда от пряк свободен удар преди Фрайът първи да достигне топката с добавка за 5:0 в 74-ата минута.

Стокдейл сбърка при удар на Дани Греъм и 6 минути преди края Робърт Корен оформи срамното за лондончани 6:0.

Фулъм е в зоната на изпадащите с 16 точки на 18-та позиция, а Хъл Сити има 23 на 10-то място.