3. Тони Пюлис дебютира със 7:0, Бодуров и Фулъм с нулево реми за ФА Къп (+РЕПОРТАЖИ)

Бирмингам пречупи смелите спартанци за 6 минути, вижте всички резултати

Изиграха се още 17 мача от третия кръг на най-стария клубен футболен турнир - ФА Къп.

След като в петък Кардиф Сити първи си осигури място в следващата фаза, надделявайки вкъщи над Колчестър с 3:1, в събота първите си срещи от тазгодишното издание на надпреварата направиха и част от елитните тимове.

Един от тях дори отпадна, тъй като Лестър отстрани Нюкасъл в единствения съботен двубой, противопоставил два клуба от Висшата лига.

Междувременно мечтан дебют записа треньорът Тони Пюлис, който спечели с категоричното 7:0 първия си мач начело на Уест Бромич Албиън. С хеттрик за „дроздовете” се отличи голямата звезда Саидо Бераино, направил и една асистенция при успеха над подвизаващия се в конференциите отбор на Гейтсхед.

Четвъртият представител на Висшата лига, а именно Суонси, също не срещна затруднения при визитата си на Транмиър и продължава напред след 6:2.

Българският национал Николай Бодорув изигра пълни 90 минути за своя Фулъм, който направи нулево реми в Лондон срещу гостуващия Уулвърхемптън и ще трябва да пътува за преиграването.

Близо до сензацията пък бе тимът в най-долна дивизия от всички участници в тази фаза. Играещият в седмото ниво на английския футбол състав на Блайт Спартанс допусна домакински обрат от 2:0 и в крайна сметка загуби с 2:3 от Бирмингам.

Намиращите се със 120 места по-надолу от опонента домакини поведоха с две попадения на своя капитан Роберт Дейл в края на първата част, ала гостите взеха своето с три гола за шест минути. Точни след паузата бяха Лий Новак (52’) и Уесли Томас (55’ и 58’), който се разписа на два пъти.

В същото време Кеймбридж надигра у дома Лутън с 2:1 под истински порой, а срещата Чарлтън - Блекбърн бе прекратенa за четвърт час заради проблем с осветлението.

Бившият тим на Радостин Кишиев загуби домакинството си с 1:2, докато Рочдейл би минимално вкъщи Нотингам Форест.

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави