3. „Топчиите” елиминираха „чайките” с гол в края, Жиру отново блести (видео)

„Топчиите” елиминираха „чайките” с гол в края, Жиру отново блести (видео)

Лутън влезе в историята, вижте всички резултати от ФА Къп

С гол 5 минути преди края Арсенал си осигури успех с 3:2 при визитата на Брайтън и така се класира за петия кръг на турнира ФА Къп.

Втори поред страхотен мач за „артилеристите” изигра лятната покупка Оливие Жиру, който вкара две попадения за победата, след като само преди три дни се отчете също с толкова при триумфа над Уест Хем (5:1) в лондонското дерби от Висшата лига.

Днес бившият стрелец на френския шампион Монпелие откри резултата в 16-ата минута с чудесен шут от границата на наказателното поле, ала в 33-ата Ашли Барнс изравни след центриране от корнер.

В самия край на първото полувреме гол на новата покупка на домакините от Брайтън – Леонардо Улоа, бе отменен заради засада, но след почивката отново Жиру даде преднина на „топчиите”.

Този път французинът се разписа в 56-ата минута, когато овладя отлично хитър пас на Диаби и реализира четвъртото си попадение в рамките на три дни, но само 6 минути по-късно Улоа все пак се разписа за 2:2.

Точка на спора в 85-ата минута сложи появилият се като резерва Тио Уолкът, който класира „топчиите” напред.

В други срещи от четвъртия кръг елитният К.П.Р. бе посрамен от намиращия се в Чемпиъншип тим на МК Донс след загуба вкъщи с 2:4, а Евертън отстрани бившия отбор на Мартин Петров Болтън с 2:1 след драматичен гол на Джони Хейтинга в последната минута.

Рединг надви с 4:0 като домакин Шефилд Юнайтед, Уигън излъга Макълсфийлд с 1:0 като гост, а Лестър и Хъдърсфийлд ще преиграват след 1:1.

Напред продължават още Блекбърн, Барнзли и Мидълзбро, докато най-голямата изненада за момента поднесе подвизаващият се в Конференциите състав на Лутън.

Тимът победи като гост елитния Норич с 1:0 и така се превърна в първия непрофесионален отбор от 1986 година насам, спечелил визита на клуб от Висшата лига.