3. „Торбаланите” оставиха „гражданите” без подарък на „Боксинг Дей” – 0:0 (видео)

„Торбаланите” оставиха „гражданите” без подарък на „Боксинг Дей” – 0:0 (видео)

"Карамелите" останаха непобедени в 15 поредни мача от "черните котки", след 1:1 в Съндърланд

Лидерите в класирането на английската Висша лига от Манчестър Сити не успяха да победят Уест Бромич Албиън като гости и стигнаха само до реми - 1:1, в мач от 18-ия кръг на първенството.

В състава на "гражданите", намиращи се в серия от три успеха над опонента, бяха направени общо четири промени в сравнение с домакинството на Стоук Сити, завършило с успех 3:0 за „гражданите”.

Така на местата на контузения Майка Ричардс и титулярите в предишния мач Джолиън Лескът, Гарет Бари и Адам Джонсън се появиха съответно Пабло Сабалета, Коло Туре, Джеймс Милнър и Марио Балотели.

Именно последният бе сред основните заплахи за иначе страхотно подредената защита на домакините, като десетина минути преди почивката дори съумя да се разпише, но попадението му справедливо бе отменено заради засада.

Всъщност, отбраната на Албиън често в мача използваше прийома изкуствена засада, а това се оказа успешен ход за момчетата на Рой Ходжсън.

Така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство, а след паузата ситуацията на „Дъ Хоутърнс” не се промени особено.

„Гражданите” бяха далеч по-активния отбор и почти бяха обсадили наказателното поле на У.Б.А., но домакините играеха изключително съсредоточено във фаза защита и рядко допускаха пред нападателите на гостите да се откриват чисти голови възможности, като дори нацелиха гредата след удар на Джером Томас.

В 59-ата минута обаче мениджърът на лидерите във временното класиране Роберто Манчини направи изненадващо дефанзивна смяна, пускайки в игра вътрешен халф като Гарет Бари за сметка на подчертано офанзивния Самир Насри.

Четвърт час преди да изтече редовното време на двубоя италианецът отново спря устрема на своя тим, тъй като извади нападателя Серхио Агуеро и го замени с халфа Адам Джонсън.

Всичко това доведе до това, че двете нули се запазиха до последния съдийски сигнал и така Манчестър Сити взе само точка от визитата си на Боксинг дей, а градските съперници от Юнайтед се възползваха и се изравниха с „гражданите” на върха в подреждането.

В друг мач от 18-ия кръг Съндърланд не успя да надделее над Евертън на своя „Стейдъм ъф Лайт” и двата тима също си поделиха точките, след 1:1.

„Черните котки” поведоха в резултата с гол на Джак Колбак, който се появи на мястото на контузения Брамбъл в 21-ата минута и пет по-късно изведе своя тим напред.

„Карамелите” обаче не се предадоха и успяха да изравнят резултата с гол от спорна дузпа на Лейтън Бейнс в 51-ата минута, като по този начин останаха непобедени от Съндърланд в последните си 15 мача.

Така Евертън се изкачи на 10-а позиция с актив от 21 точки, като същото стори и Съндърланд, който вече е на 15-о място с 18 точки в своя.