3. Тотнъм направи за смях клетите "карамели", вкара им цели четири гола (ВИДЕО)

Тотнъм направи за смях клетите "карамели", вкара им цели четири гола (ВИДЕО)

Вижте и резултатите от днешните мачове във Висшата лига

Тотнъм се наложи убедително над Евертън с 4:0 като домакин в Северен Лондон в мач от втория кръг във Висшата лига. През първото полувреме Ив Бисума и Хюн-Мин Сон дадоха аванс на „шпорите“, докато през втората част Кристиан Ромеро и нов гол на Сон оформиха крайния резултат. Евертън остава с 0 точки и без отбелязан гол от началото на сезона.

Двубоят започна с мигновен натиск от страна на „шпорите“. В 3-ата минута Кристиан Ромеро излезе на чиста позиция очи в очи с Джордан Пикфорд, но ударът на централния бранител не успя да затрудни стража на Евертън.

Хюн-Мин Сон отправи опасен удар от границата на наказателното поле на „карамелите“ в 6-ата минута към горния десен ъгъл на вратата, но Пикфорд демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

Джеймс Мадисън стреля мощно от границата на наказателното поле в 11-ата минута, но Пикфорд отново бе на върхово ниво и спаси.

Деян Кулушевски напредна с топката и комбинира с Ив Бисума, който отправи мощен удар и след рикошет в напречната греда топката влезе в мрежата, а Тотнъм излезе напред в резултата в 14-ата минута.

Джордан Пикфорд, който се представяше на високо ниво, направи глупава грешка в 25-ата минута, от която се възползва Сон. Южнокореецът отне и чукна топката в опразнената врата, за да удвои преднината на „шпорите“.

Тотнъм намали оборотите до края на първото полувреме, но Евертън не успя да се възползва.

„Карамелите“ започнаха активно втората част. В 58-ата минута Йеспер Линдстрьом се възползва от рикошет в наказателното поле на Тотнъм и побърза да стреля, но Гилелмо Викаро отрази.

Тотнъм стигна до трети гол в 71-вата минута, когато Мадисън центрира от корнер, а в наказателното поле на Евертън Кристиан Ромеро се извиси над всички и засече с глава, за да увеличи преднината на своя тим.

„Шпорите“ стигнаха и до четвърти гол в 77-ата минута, след като Мики ван де Вен отне топката пред собственото си наказателно поле и направи рейд през целия терен, за да отклони в края за Сон, който вече бе в наказателното поле на Евертън и реализира, за да оформи крайното 4:0.